Kto zagra kochanka księżnej Diany w "The Crown"? 

Humayun Saeed - pakistański aktor i producent – wcieli się w postać Dr. Hasnata Ahmada Khana w najnowszej serii „The Crown Netflixa – donosi serwis Variety. Aktor zagra rolę legendarnego kardiochirurga i kochanka księżnej.

Reklama

Diana Spencer poznała Dr. Hasnata Ahmada Khana w szpitalu Royal Brompton Hospital w Londynie w 1995 roku (rok przed rozwodem z księciem Karolem) i była z nim w związku do 1997 roku.

5. sezon „The Crown” ma skupiać się na jednym z najtrudniejszych momentów w życiu księżnej Diany, który również wywołał ogromny kryzys w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Dr Hasnat Khan / Getty Images Dr Hasnat Khan / Getty Images

Romans księżnej Diany z pakistańskim lekarzem Dr. Hasnatem Ahmadem Khanem, tuż po informacji o rozwodzie, wywołał medialny skandal. Do dziś kronikarze rodziny królewskiej uważają, że to właśnie Dr. Hasnat Ahmad Khan był największą miłością Diany Spencer. Tymczasem sam Dr. Hasnat Ahmad Khan po latach wyznał, że ich romans, choć gorący, nie mógłby zakończyć się happy endem.

- Gdybym ożenił się z Dianą, nasze małżeństwo nie trwałoby dłużej, niż rok. Jesteśmy bardzo różni kulturowo. Ona jest z Wenus, a ja z Marsa. Gdyby to się kiedykolwiek wydarzyło, byłoby to jak małżeństwo dwóch różnych planet - mówił po latach Dr. Hasnat Khan.

Dr. Hasnat Khan i księżna Diana - wielka miłość bez przyszłości 

Parą zostali na długo przed rozwodem Diany i Karola. Khan, jako muzułmanin wyznaczył granicę fizycznej intymności z zamężną kobietą. Ich relacja uległa zmianie dopiero po rozwodzie księżnej Diany. 

Diana i Khan często spędzali wspólne noce w szpitalu, gdzie on pracował. Za każdym razem księżna musiała upewnić się, że po powrocie do Pałacu Kensington nikt nie zauważy jej długiej nieobecności.

Księżna była tak oddana Pakistańczykowi, że po spotkaniu z jego rodziną planowała nawet przejście na islam. Pakistański lekarz darzył Dianę wyjątkowym uczuciem, ale – zdaniem biografów – nie wytrzymał presji brytyjskich mediów i zakończył znajomość. Diana Spencer i Dr. Hasnat Khan rozstali się niedługo przed śmiercią księżnej. Wówczas Diana Spencer była już z bliskiej relacji z Dodim Fayedem.

„The Crown” sezon 5 – kiedy premiera? 

Obecnie trwają zdjęcia do 5. sezonu serialu „The Crown”. Jakiś czas temu w mediach pojawiły się fotografie z planu filmowego, podczas kręcenia sceny z „suknią zemsty” księżnej Diany. W rolę Diany Spencer w najnowszej części serialu wcieli się aktorka polskiego pochodzenia Elizabeth Debicki.

Premiera 5. sezonu „The Crown” na Netflixie planowana jest na listopad 2022 roku.