Anna (Anja) Antonowicz, czyli polska aktorka na planie „The Crown 5”

Historia brytyjskich Royalsów zainspirowała cały świat do zanurzenia się w licznych intrygach, niedomówieniach, wielkich miłościach i niespełnionych marzeniach, które niosą w sobie mieszkańcy Pałacu Buckingham. I choć piąty sezon „The Crown” pojawi się na Netflixie już wkrótce, producenci wciąż zaskakują fanów nowymi informacjami.

Reklama

Do obsady serialu o rodzinie Windsorów dołączyła Anna (Anja) Antonowicz, polska aktorka, która już od pięciu lat mieszka w Niemczech.

- To prawda, gram w 5. sezonie „The Crown”. Bardzo się cieszę! Niestety nie wolno mi nic zdradzać co do mojej roli i roli. Trzymajcie, proszę, kciuki! - mówi Anna Antonowicz w rozmowie z Pudelkiem.

Aktorka przyznaje, że praca na planie „The Crown 5” to dla niej niesamowite przeżycie i ogromna przygoda, a sam proces castingu był dla niej najczystszą przyjemnością.

- Na casting zostałam zaproszona przez Kate Bone, która jest asystentką głównego reżysera castingów w„ The Crown” – Roberta Sterne. Nigdy nie zapomnę tego castingu, bo wszyscy byli dla mnie bardzo mili. Nie wiem, ile osób było przesłuchiwanych do tej roli, ale produkcja odezwała się do mnie po dwóch tygodniach, że chcieliby zaproponować mi tę rolę, tylko czekają na ostatnie słowo głównego twórcy The Crown”, Petera Morgana. Po paru dniach dostałam maila, że dostałam rolę! - opowiada Anna Antonowicz.

Co więcej, według Anny Antonowicz cały proces tworzenia scen do serialu jest zupełnie inny niż w przypadku produkcji, w których miała okazję zagrać. A jednak jej nowa rola wciąż pozostaje wielką tajemnicą. 

Proces przygotowawczy jest fascynujący, to jest dla mnie nowy świat.  Cały sztab ludzi zajmuje się tylko wyszukiwaniem historycznych faktów i ciągłym poszukiwaniem w archiwach. Kostiumy szyte na miarę, ciągłe próby make-upu. Jestem tu bardzo szczęśliwa, to najlepsza produkcja, w jakiej dotychczas pracowałam. Jeszcze mam parę dni przed sobą, trzymajcie, proszę, kciuki! Wątek mojej postaci jest powiązany z rodziną królewską. Niestety nie mogę nic więcej zdradzić, bo mam bardzo obostrzony kontrakt… Pewnie bliżej premiery 5. sezonu w listopadzie 2022 będę mogła coś więcej odpowiedzieć  – powiedziała Anna Antonowicz.

Kogo może zagrać Anna Antonowicz? Trudno powiedzieć. Możliwości jest mnóstwo, a brak wskazówek nie ułatwia identyfikacji. 

Pozostaje więc czekać.The Crown 5 – kiedy premiera?

Producenci „The Crown” zapewniają, że serial pojawi się na Netflixie już w listopadzie 2022. Czego możemy się spodziewać? Peter Morgan po raz kolejny zmienił dotychczasową obsadę, aby w realny sposób ukazać proces przepływu lat.

Tym razem na ekranie zobaczymy Elizabeth Debicki (Księżna Diana), Imeldę Staunton (Królowa Elżbieta II), Lesley Manville (Księżniczka Małgorzata), Jonathana Pryce’a (Książę Filip) oraz Humayuna Saeeda, który zagra zupełnie nową postać w serialu - dr. Hasnata Ahmada Khana.