„The Crown”: Wszystko, co wiemy o szóstym sezonie serialu

Początkowo twórcy „The Crown” planowali zakończyć serię na piątym sezonie. Ostatecznie jednak, aby nieco skrupulatniej skupić się na niektórych wątkach, postanowiono podzielić go na dwie części. I tak fani brytyjskich Royalsów znowu będą mieli na co czekać – powstanie „The Crown 6”!

Reklama

Szósty sezon „The Crown” przeniesie widzów do początku XXI wieku. Możemy spodziewać się zatem wielu zwrotów akcji i wielu zmian w obrębie rodziny królewskiej. Co więcej, producenci postanowili przedstawić widzom także początek romantycznej historii Williama i Kate Middleton.

Szósty sezon „The Crown” – kto zagra księcia Williama i księżną Kate?

Okazuje się, że księcia Williama zagra aż dwóch aktorów: Rufus Kampa przedstawi go jako nastolatka zmagającego się ze śmiercią matki, a Ed McVey wcieli się już w dorosłego studenta, który zabiega o uwagę przyszłej księżnej Camrbidge na spotkaniu przy St Andrews.

W rolę Kate Middleton wcieli się natomiast Meg Bellamy, a nie – jak przypuszczaliśmy wcześniej – Daisy Edgar-Jones. Dla całej trójki angaż w „The Crown 6” będzie ekranowym debiutem.

Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie szóstego sezonu?

„The Crown 6” – obsada

Obsada szóstego sezonu nie została jeszcze ogłoszona w pełni. Wiemy jedynie, że w rolę królowej Elżbiety II wcieli się ponownie Imelda Staunton, w rolę księżniczki Małgorzaty Lesley Manville, z kolei w rolę księcia Filipa - Jonathan Pryce.

- Pałeczkę przekazują mi dwie wspaniałe aktorki. Nie chcę ich zawieść. Poza tym granie rodzeństwa z moja ukochaną przyjaciółką Imeldą Staunton to dla mnie wielkie wyzwanie i niesamowita radość – mówiła Lesley Manville cytowana przez Netflixa.

Prawdopodobnie księżnę Dianę zagra ponownie Elizabeth Debicki, a księcia Karola Dominic West. Informacje te nie zostały jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone.

„The Crown 6” – kiedy premiera?

Póki co nie wiadomo, na kiedy konkretnie zaplanowano premierę szóstego sezonu „The Crown”. Niemniej jednak zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku. Możemy zatem spodziewać się, że prawdopodobnie na Netflixie obejrzymy go jesienią 2023 roku.

Obecnie jednak już wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na piąty sezon, który swoją premierę będzie miał w listopadzie 2022 roku. Oto zaproszenie do oglądania od samej Imeldy Staunton!