Michał Więcławski w obsadzie „The Crown 5”

Fani „The Crown” z niecierpliwością oczekują na premierę piątego sezonu serii, a każda nowa informacja o produkcji jest dla nich ogromną ekscytacją – zwłaszcza że w obsadzie pojawia się coraz więcej Polaków. Obok Elizabeth Debicki – aktorki o polskich korzeniach - i Anny Antonowicz wystąpi Michał Więcławski, który tak wspomina pierwsze kroki na planie: 

Reklama

- Mogę potwierdzić, że znalazłem się na planie serialu. Fenomenalna przygoda. Informację o castingu przesłała mi moja agencja w Londynie. Wszystko odbywało się drogą online, ze względu na trwające obostrzenia w Wielkiej Brytanii. Proces castingu i doboru aktorów nie jest do końca jawny. Nagrałem się i przesłałem selftape, a po czasie odezwała się do mnie produkcja – mówi Michał Więcławski w rozmowie z Pudelkiem.

Wypowiedzi Michała Więcławskiego dają jasno do zrozumienia, że „The Crown 5” nie jest zwykłą produkcją. Aktor uważa, że każdy szczegół wymaga ogromnej pracy, a całość robi niesamowite wrażenie, które być może na zawsze zapisze się jako wyjątkowy moment w jego karierze. 

- Aktorzy i ekipa są genialni... A rozmach tej produkcji robi ogromne wrażenie, zaczynając od lokalizacji, w których kręcone są sceny, kończąc na kostiumach i charakteryzacji. Imelda w roli królowej to strzał w dziesiątkę, jest niesamowita. Dla mnie jest to masterclass w najczystszej postaci i jestem ogromnie wdzięczny za możliwość współpracy z takimi nazwiskami. Dla studenta aktorstwa jest to wymarzona lekcja. Jeszcze rok temu nadrabiałem zaległości z serialu, a kilka miesięcy później sam jestem jego częścią. Szok – dodaje Michał Więcławski.

Michał Więcławski dodaje, że szczegóły 5. sezonu "The Crown" objęte są ścisłą tajemnicą i dlatego nie może zdradzić, w jaką postać wcieli się w serialu Netflixa. 

 

Michał Więcławski - kim jest? 

Michał Więcławski pochodzi z Łowicza, ale na co dzień studiuje na prestiżowej uczelni London Collage of Music.

Okazuje się jednak, że przeszłość aktora nie jest stricte artystyczna. W jego portfolio znajdziemy także dyplom licencjata z technologii chemicznej na Politechnice Warszawskiej. 

Piąty sezon „The Crown” – kiedy premiera na Netflixie? 

Czego możemy się spodziewać po "The Crown 5"? Czwarty sezon serialu kończy się na przegranej Margaret Thatcher w 1990 roku, kiedy to funkcję premiera objął John Major. Prawdopodobnie kontynuacja serii skupi się więc na „Annus horribilis”, czyli okropnym roku, w którym rozpadły się trzy małżeństwa potomków Królowej Elżbiety II, a Zamek Windsor został poważnie uszkodzony przez pożar. Wtedy także do druku trafiła skandaliczna książka „Diana: Her True Story”.

Wszystko wskazuje na to, że emocje będą ogromne. Póki co jednak pozostaje nam czekać na kolejne informacje, gdyż premiera piątego sezonu „The Crown” została zapowiedziana dopiero na listopad 2022.