Luksusowy diamentowy pierścionek wysadzany 24 tysiącami diamentów

Indyjska firma SWA Diamonds zaprezentowała niezwykle okazały diamentowy pierścionek „Touch of Ami”, który zachwycił cały świat jubilerstwa! 

Reklama

„Touch of Ami” został stworzony w dzielnicy Malappuram w Kerali przez projektantkę Rijishę TV, a forma pierścienia powstała z inspiracji... boczniakiem.

- Grzyb reprezentuje nieśmiertelność i długowieczność. To dla nas zaszczyt, że pierścionek został wyprodukowany w Indiach, a jego właścicielem jest Hindus. „Touch of Ami” to triumf przedsiębiorczości w sektorze diamentów naszego stanu - powiedział w oświadczeniu prasowym Abdul Gafur Anadiyan, dyrektor zarządzający SWA Diamonds.

Jednak nie sama forma pierścionka jest jego najciekawszą cechą. Klejnot składa się z ponad 24 tys. malutkich diamentów! To totalny rekordzista wśród wyrobów jubilerskich, a jego wartość szacuje się na ponad 95 tys. dolarów. 

 

Pierścionek „Touch of Amy” w Księdze Rekordów Guinnessa

Pierścionek pobił wiele rekordów. Najgłośniejsze spośród nich to wpis do Księgi Rekordów Guinnessa oraz Rekordów Azji - zresztą trudno się temu dziwić. „Touch of Ami” to prawdziwe dzieło sztuki!

Realizacja projektu zajęła projektantce aż 90 dni. Podobnie jak w przypadku większości skomplikowanych modeli, pierścień został najpierw opracowany w plastikowym prototypie, a następnie w cyfrowej replice, której ukończenie zajęło nie mniej niż trzy miesiące.

Po uporaniu się z wykonaniem druku 3D  płynne złoto zostało wlane do formy, schłodzone i opiłowane w kształt 41 unikalnych płatków grzybów, które to następnie starannie wysadzono diamentami.  Efekt finalny? Boski!