Szczecin: "Ikony Kultury" w magicznej Willi Lentza

Już 25 marca 2023 roku w Szczecinie rozpocznie się nowy cykl koncertów „Ikony kultury”, które odbywać się będą w przepełnionych historią murach Willi Lentza, najmłodszej samorządowej instytucji kultury w Szczecinie.

Reklama

Pierwszy koncert poświęcony będzie twórczości Pedro Almodovara, a we wnętrzach willi zabrzmi klasyczna muzyka hiszpańska, flamenco i muzyka filmowa

 

Podczas koncertu wystąpią: mieszkająca w Berlinie polska aktorka Anja Antonowicz, Katarzyna Polonek (Berlin Piano Trio) oraz szczecinianin Jakub Kościuszko. Artyści wspólnie opracowali koncepcję prezentacji pereł muzyki hiszpańskiej (w pięknie dobranych brzmieniach wiolonczeli i gitary), połączonych z monologami z filmów Pedro Almodovara.

Fragmenty z filmów recytować będzie wspomniana Anja Antonowicz - polska aktorka, która swoją karierę rozwija za granicą. Zagrała także w słynnym serialu "The Crown". 

Dlaczego to właśnie Pedro Almodovar otwiera cykl koncertów "Ikony kultury"? To jeden z najbardziej cenionych i znanych reżyserów hiszpańskich na świecie. Jego twórczość nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat zachwyca fanów oraz krytyków. Artysta posiada w swoim dorobku najważniejsze nagrody przemysłu filmowego, jak chociażby Oscary za scenariusz do „Porozmawiaj z nią” i za najlepszy film nieanglojęzyczny „Wszystko o mojej matce”. Twórca słynie z niekonwencjonalnego podejścia do życia, co znajduje odzwierciedlenie w jego niezwykłych i spektakularnych filmach.

Jak już wspomnieliśmy, pierwszy koncert z cyklu "Ikony Kultury" odbędzie się 25 marca 2023, a następny 26 marca 2023 roku. 

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie Willi Lentza.

Kolejny koncert z cyklu „Ikony kultury” planowany jest na weekend 23 - 24 września 2023, a jego tematem będą piosenki Wojciecha Młynarskiego, które wykona jego syn, Jan Młynarski. 

Wnętrza willi Lentza w Szczecinie / materiały prasowe / foto: Tomasz Lazar dla Willa Lentza Wnętrza willi Lentza w Szczecinie / materiały prasowe / foto: Tomasz Lazar dla Willa Lentza

Willa Lentza w Szczecinie

"Ikony Kultury" odbywać się będą w odrestaurowanej Willi Lentza, która zainaugurowała działalność w czerwcu 2021 roku i jest najmłodszą samorządową instytucją kultury w Szczecinie. Mieści się w niezwykłym miejscu – najpiękniejszej willi dawnej dzielnicy Westend. Jej misją jest m.in. promowanie piękna i bliskiego kontaktu ze sztuką, prezentowanie przejawów wyjątkowej kultury duchowej, intelektualnej i materialnej miasta, a także prowokowanie do refleksji nad dziedzictwem kulturowym i przeszłością oraz do twórczych poszukiwań, współpracy i kreatywnego myślenia o przyszłości.