Serial pierwotnie zapowiedziano jeszcze w 2019 roku, ale wówczas ze względu na zawirowania organizacyjne produkcja nie doszła do skutku. Na szczęście co się odwlecze, to nie uciecze. „Super Pumped”, bo taki tytuł nosi produkcja studia Showtime, swoją premierę będzie miał 27 lutego 2022 na serwisach streamingowych.

Reklama

Serial o Uberze i historia Travisa Kalanicka

W założeniach serial będzie antologią, która w każdym sezonie zaprezentuje pełny obraz Doliny Krzemowej i firm, które wywarły ogromny wpływ na biznes i kulturę. Na warsztat jako pierwszy zostanie wzięty Uber, który całkowicie zrewolucjonizował usługi transportowe, model zatrudnienia pracowników (tu akurat zdecydowanie na gorsze) i przy okazji rozrósł się do takich rozmiarów, że stał się niemal niemożliwy do zarządzania.

Książka Książka

Oparta na książce Mike’a Isaaca „Super Pumped: The Battle For Uber” produkcja nie będzie starać się na siłę wybielać wizerunku firmy. Twórcy pokażą także te niechlubne wydarzenia z historii Ubera, jak np. sabotowanie działań konkurencji czy wynajęcie hakerów w celu usunięcia skradzionych danych użytkowników.

Serial Serial

Serial będzie w głównej mierze oparty o postać kontrowersyjnego założyciela Ubera Travisa Kalanicka, który najpierw dał się poznać jako dyrektor zarządzający bardzo twardą ręką, w międzyczasie aktywnie wspierał kampanię prezydencką Donalda Trumpa, a ostatecznie został usunięty ze stanowiska w wyniku buntu jego współpracowników.

 

Super Pumped - obsada. W roli głównej Joseph Gordon-Levitt

O napięcie i gęsty klimat produkcji zadbają Brian Koppelman i David Levien, którzy już w fenomenalnym serialu „Billions” udowodnili, że jak mało kto potrafią tworzyć wciągające thrillery polityczno-społeczne. To właśnie oni wraz z Beth Schacter będą producentami wykonawczymi, scenarzystami i showrunnerami serialu.

Na ekranie zobaczymy też kilkoro znakomitych wykonawców. W rolę Travisa Kalanicka wcieli się Joseph Gordon-Levitt, a obok niego pojawi się Uma Thurman, Kyle Chandler, Babak Tafti (znany m.in. z serialu „Sukcesja”) oraz Moussa Hussein Kraish.

Joseph Gordon-Levitt jest niezwykle inteligentnym i charyzmatycznym aktorem, uosabiającym urok i nieprzewidywalność. Jesteśmy więcej niż podekscytowani tym, co wniesie do roli Travisa Kalanicka – ultragenialnego i kontrowersyjnego CEO, którego ambicja i brak ostrożności zagroziły firmie, którą sam zbudował – mówiła o produkcji Amy Israel, wiceprezydentka ds. programowych w Showtime.

Jesteśmy równie podekscytowani, że możemy współpracować przy kolejnym serialu z Brianem Koppelmanem, Davidem Levienem i Beth Schacter, którzy gwarantują prowokacyjne doskonałe widowiska, które rozpalają dyskusję społeczną.


Super Pumped - premiera i gdzie oglądać? 

Premiera "Super Pumped: The Battle for Uber" planowana jest na 27 lutego 2022 roku. wszystkie odcinki pojawią się na Showtime, a platforma będzie udostępniać kolejne fragmenty historii Ubera co tydzień. 

W Polsce Super Pumped będzie dostępny dopiero po uruchomieniu SkyShowtime — nowego VOD, które w przyszłym roku ma oficjalnie trafić na polski rynek.