LEGO - największe i najdroższe zestawy 

Klocki Lego po raz pierwszy pojawiły się na rynku w drugiej połowie lat 50. XX wieku i aktualnie mają status jednych z najpopularniejszych zabawek na świecie. Doceniają je nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy coraz chętniej kolekcjonują te bardziej skomplikowane i wymagające zestawy. Największą popularnością cieszą się oczywiście zestawy związane z serią Gwiezdnych Wojen i to one w głównej mierze zdominują poniższą listę. Ale nie tylko. Oto dziesięć najdroższych i najbardziej złożonych zestawów Lego na świecie.

Reklama

LEGO: Imperialny niszczyciel z Gwiezdnych Wojen

To jeden z najciekawszych i najbardziej popularnych zestawów Lego. Składa się z nieco ponad 3 tys. elementów i po pełnym złożeniu jest olbrzymi – ma nieprawdopodobne 3 metry długości. Jego cena może sięgać nawet 2,3 tys. dolarów.

LEGO: Statua Wolności

Poza Gwiezdnymi Wojnami olbrzymią popularnością i zarazem dużym poziomem złożoności charakteryzują się też najbardziej rozpoznawalne budowle i obiekty architektoniczne. Jednym z nich jest składająca się z ponad 3 tys. elementów Statua Wolności. Jej wartość to 2,1 tys. dolarów.LEGO: Wielka Karuzela

Zestaw skomplikowany nawet jak na standardy Lego. Do klocków dołączany jest silniczek i pilot, które sprawiają, że karuzela jest w pełni funkcjonalna tzn. wszystkie elementy są ruchome, zupełnie jak w rzeczywistej konstrukcji. Zestaw składa się z ponad 3 tys. elementów i kosztuje 2,3 tys. dolarów.

LEGO: Gwiazda Śmierci

Kolejny ikoniczny zestaw Lego związany z uniwersum Star Wars. Popularna Gwiazda Śmierci również składa się z ok. 3 tys. elementów, a ich ułożenie może okazać się nie lada wyzwaniem. Klocki muszą pasować do siebie perfekcyjnie, a ze względu na dziesiątki ruchomych elementów proces składania może okazać się ciekawą łamigłówką. Cena zestawu oscyluje w okolicach 2 tys. dolarów.

LEGO: Wieża Eiffla

Składająca się z dokładnie 3428 elementów Wieża Eiffla jest jednocześnie najwyższą dostępną budowlą z klocków Lego. Odtworzony w skali 1:300 w stosunku do oryginału zestaw ma po zbudowaniu metr wysokości. Jego koszt to 1,5 tys. dolarów.

LEGO: Pociąg z Legolandu

Jeden z limitowanych zestawów wypuszczonych na rynek podczas Lego Inside Tour w 2014 r. W nieotwartym pudełku może osiągnąć kwotę nawet 2,7 tys. dolarów.

LEGO: Taj Mahal

Indyjskie mauzoleum to największy zestaw na tej liście. I jest naprawdę gigantyczny! Składa się z 5900 elementów i po złożeniu jest prawdziwym arcydziełem myśli konstruktorskiej Lego. Jego cena to z kolei ok. 2,9 tys. dolarów.  

LEGO: Piper Plane

Piper Plane Piper Plane

Zestaw przeznaczony wyłącznie dla tych, którzy odbyli Inside Lego Tour w roku 2012. Na świecie istnieją tylko 53 jego kopie. Dlatego też cena Piper Plane sięga nawet 4,1 tys. dolarów.

LEGO: Teenage Mutant Ninja Turtles Antonio’s Pizza-Rama

Teenage Mutant Ninja Turtles Antonio’s Pizza-Rama Teenage Mutant Ninja Turtles Antonio’s Pizza-Rama

Drugim najdroższym zestawem na tej liście jest… kawałek pizzy wypuszczony z okazji nowojorskiego Comic Conu w 2012 r. w ramach promocji Wojowniczych Żółwi Ninja. Nie jest przesadnie skomplikowany, ale to jeden z najrzadszych zestawów w historii i jedyny licencjonowany kawałek jedzenia do złożenia z Lego. Stąd też jego cena może wynosić nawet 4,2 tys. dolarów.

LEGO: Sokół Millenium

Największy zestaw z uniwersum Gwiezdnych Wojen i drugi największy – po Taj Mahal – zestaw dostępny do złożenia z Lego. Składa się z 5174 indywidualnych elementów, a jego wartość szacowana jest na 4,5 tys. dolarów.

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie: