Sukienka Amy Winehouse sprzedana za ponad 200 tysięcy dolarów

Przeszło 243 tysiące dolarów – za taką kwotę wylicytowano sukienkę, w której Amy Winehouse wystąpiła podczas ostatniego koncertu przed śmiercią. Jesienna licytacja domu aukcyjnego Julien’s Auction do zaoferowania miała ponad 800 rzeczy artystki, jednak to właśnie kreacja projektu Naomi Parry  cieszyła się największym zainteresowaniem. Początkowo przewidywano, że jej sprzedaż nie wyniesie więcej niż 20 tysięcy dolarów. Ostateczna cena kreacji dla wielu ekspertów była szokiem! 

Reklama

Ostatni koncert Amy Winehouse przed śmiercią

Jedwabna sukienka mini z kwiatowym nadrukiem została zaprojektowana przez Naomi Perry, wieloletnią stylistkę Amy Winehouse. Wykonano ją na specjalne zamówienie w 2011 roku, niedługo przed startem letniej trasy koncertowej. To właśnie w tej sukience artystka po raz ostatni wystąpiła na scenie, podczas koncertu w Belgradzie w 2011 roku. Model pojawił się także rok później w magazynie Sunday Times.

Amy Winehouse ostatni koncert/Getty Images Amy Winehouse ostatni koncert/Getty Images

Licytacja na rzecz Amy Winehouse w ochronie przed uzależnieniami

Na sprzedaż wystawiono ponad 800 prywatnych rzeczy artystki. Jednak to koncertowa kreacja Amy Winehouse cieszyła się największym i pobiła rekord na aukcji. Wydarzenie odbyło się w Beverly Hills i zostało zorganizowane przez Mitcha i Janis Winehouse’ów, rodziców Amy Winehouse.  Zgromadzone środki mają zostać częściowo przeznaczone na fundację imienia Amy Winehouse, której celem jest ochrona młodych ludzi przed narkomanią i alkoholizmem.

 

Amy Winehouse – talent, sława i uzależnienia

Amy Winehouse to jedna z najpopularniejszych artystek lat 2000. Największą sławę przyniósł jej utwór „Rehab”, za który zdobyła nagrodę Grammy w 2008 roku. Wielka i nagła popularność  doprowadziła piosenkarkę do psychicznej ruiny.

Skutki licznych uzależnień stały się wyraźnie widoczne podczas koncertu w Belgradzie w 2011 roku. Liczne potknięcia na scenie, dezorientacja, błędny wzrok. Zaledwie miesiąc później Amy Winehouse została znaleziona martwa w mieszkaniu w Camden Town w Londynie.