Sukcesja – obsada czwartego sezonu i liczba odcinków

Najważniejszą informacją jest to, że sezon czwarty „Sukcesji” powróci w niezmienionym składzie osobowym. W główne role skonfliktowanych ze sobą członków medialnego rodu Royów wciąż wcielać się będą Brian Cox (Logan Roy), Jeremy Strong (Kendall Roy), Kieran Culkin (Roman Roy), Sarah Snook (Siobhan Roy), Alan Ruck (Connor Roy), Matthew Macfadyen (Tom Wambsgans) oraz Nicholas Braun (Greg Hirsh).

Reklama

Z kolei w drugoplanowych rolach osób z otoczenia rodziny miliarderów ponownie zobaczymy J. Smith-Cameron (Gerri), Petera Friedmana (Francis), Davida Rasche'a (Karl) oraz Hiam Abbass (Marcia Roy).

Kolejną dobrą wiadomością jest również to, że „Sukcesja” po dziewięcioodcinkowym sezonie trzecim wróci do dziesięcioodcinkowej formuły znanej z pierwszych dwóch odsłon produkcji.

Sukcesja – o czym będzie sezon 4.?

HBO podzieliło się również z fanami na razie bardzo ogólnymi szczegółami dotyczącymi fabuły czwartego sezonu „Sukcesji”. W oficjalnym streszczeniu czytamy:

„W dziesięcioodcinkowym sezonie czwartym sprzedaż konglomeratu medialnego Waystar Royco technologicznemu wizjonerowi Lukasowi Matssonowi zbliża się wielkimi krokami. Perspektywa tej sprzedaży wywoła jeszcze większy niepokój wśród członków rodziny Royów i przyczyni się do jeszcze większych podziałów. Członkowie rodu będą zastanawiać się, jak zmieni się ich życie po sfinalizowaniu transakcji. W tym czasie wywiąże się też walka o władzę, a ich kulturowa i polityczna waga zostanie poważnie ograniczona”.

Biorąc pod uwagę powyższy opis, można również założyć, że z dużą dozą prawdopodobieństwa w sezonie czwartym produkcji pojawi się też Alexander Skarsgård.

Sukcesja – twórcy i nominacje do nagród

Showrunnerem serialu pozostanie Jesse Armstrong, poza tym wśród twórców pojawią się też Adam McKay ("Nie patrz w górę"), Frank Rich oraz Kevin Messick.

„Sukcesja” to jeden z największych serialowych hitów ostatnich lat. Pierwsze dwa sezony produkcji zdobyły łącznie 23 nominacje do nagrody Emmy, z czego aż dziewięć statuetek, w tym za najlepszy serial dramatyczny.

W lipcu spodziewane są kolejne nominacje do Emmy dla zeszłorocznego sezonu trzeciego, który zdobył już m.in. nagrody gildii amerykańskich scenarzystów, reżyserów i producentów.