Niektórzy z Was już wiedzą, ale ja dopiero teraz mogę to powiedzieć publicznie. Opcje do mojej książki kupiła firma amerykańskiego aktora Channinga Tatuma, „Free Assiociations” – napisał Szabłowski na swoim Facebooku.

Reklama

To wymarzona sytuacja, bo wszystkie duże firmy, w stylu Netflixa czy HBO, wolą kupować u ludzi, których znają i którzy już „dowieźli” duże produkcje, a Tatum „dowiózł” i to wiele razy.

I rzeczywiście, Channing Tatum współpracował już wiele razy z Netfliksem i HBO Max choćby przy produkcji filmów takich jak „Fatherhood” ”, „Ameryka: Film”, „6 balonów” czy serialu „The Real Magic Mike”. W przeszłości był także producentem oryginalnego filmu „Magic Mike” oraz „21 Jump Street”.

Serial na podstawie „Jak nakarmić dyktatora”

Szabłowski dodał też, że na podstawie jego reportażu najprawdopodobniej powstanie serial fabularny, którego on sam będzie współscenarzystą i koproducentem. W tej drugiej roli autorowi ma towarzyszyć aktor Maciej Musiał, który zagrał w serialu Netfliksa pt. „1983”.

Jaram się niesamowicie! To pierwszy polski reportaż i prawdopodobnie pierwsza polska książka (poprawcie mnie, jeśli się mylę) sprzedana bezpośrednio do Hollywood – dodał w swoim poście Szabłowski.  

 

„Jak nakarmić dyktatora” – opis książki

Reportaż Szabłowskiego to fascynująca historia pokazująca życie światowych dyktatorów – m.in. Saddama Husajna, Fidela Castro, Pol Pota, Leonida Breżniewa czy Envera Hodży – od kuchni. I to dosłownie.

Szabłowski w swojej książce dociera bowiem do kucharzy i kucharek wspomnianych przywódców, by dowiedzieć się, co ci dyktatorzy jadali w najważniejszych momentach swojego panowania. Rozmowa z kucharzami jest jednak tylko punktem wyjścia do nakreślenia całego kontekstu i tła historycznego stojącego za dojściem do władzy i późniejszą tyranią danego przywódcy.  

Szabłowski za swój reportaż otrzymał Gourmand Cookbook Award, prestiżową nagrodę przyznawaną książkom kulinarnym.