Rolex - kolekcjonerki zegarek Submariner Rolex na sprzedaż

Wojskowy Submariner został wykonany na zamówienie brytyjskiego Ministerstwa Obrony w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Zegarki miały trafić do jednostki nurkowej, która potrzebowała wytrzymałego i niezawodnego czasomierza. Jeden z nielicznych egzemplarzy tego zegarkowego Świętego Graala trafił na aukcję w Bonhams w Londynie.

Reklama

Submariner od Rolex – w skrócie „MilSub” - posiada trytową literę "T" na tarczy, wskazówki w kształcie miecza, stałe uchwyty, nylonowy pasek, nieodblaskową obudowę i specjalne wojskowe grawerunki na deklu, które odróżniają go od innych Subów.

Bonhams Bonhams

Egzemplarz, który pojawi się na aukcji, początkowo należał do jednego z nurków Royal Navy. Obecny, anonimowy właściciel, kupił go na początku lat 80-tych.

Ostatnie dziesięciolecia cenny Rolex spędził w szufladzie właściciela, by w końcu trafić do notariusza, który ocenił jego wartość. 

Bonhams Bonhams

- Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem go w małym pudełku, wiedziałem, że to Submariner, a więc znacznie lepszy niż mój Oysterdate Precision - powiedział antykwariusz Nick Brewster w rozmowie z Robb Report.

Tym samym Nick Brewster potwierdził, że jest to rzeczywiście jeden z najrzadszych kolekcjonerskich zegarków dostępnych obecnie na rynku.

 

Submariner Rolex – jeden z najrzadszych zegarków na świecie

Tylko 1200 zegarków nurkowych zostało przekazanych personelowi Royal Navy jako część standardowego wyposażenia w latach 1971 - 1979. Obecne szacunki wskazują, że z tej liczby do dziś zachowało się jedynie od 120 do 180 sztuk.

I pomimo tego, że egzemplarz wystawiany na aukcji nie posiada 60-minutowej ramki, znawcy uważają, że prawdopodobnie osiągnie cenę od 96 do 145 tys. dolarów.