Netflix szykuje dla fanów „Squid Game” prawdziwe reality show inspirowane wydarzeniami z produkcji. Program będzie nosił tytuł „Squid Game: The Challenge” i ma w nim wziąć udział dokładnie 456 uczestników i uczestniczek – tyle, ile w przypadku oryginalnego koreańskiego serialu.

Reklama

Nagroda, którą zwycięzca lub zwyciężczyni zabierze do domu, również jest zdecydowanie prawdziwa – ma wynosić 4,56 mln dolarów. Netflix zaznacza, że jest to najwyższa nagroda pieniężna w historii reality show.

Squid Game: The Challenge – reality show inspirowane kultowym serialem

Platforma oficjalnie ogłosiła powstanie programu podczas czerwcowego World Media Festival. Jednocześnie na YouTube pojawił się pierwszy zwiastun show, który obiecuje uczestnikom doświadczenia znane ze „Squid Game” – oczywiście minus śmierć. Nie ujawniono jednak na razie, jak bardzo realistyczne będzie to przeżycie.

Netflix uruchomił też osobną stronę internetową, na której chętni z całego świata spełniający kryteria programu mogą wziąć udział w castingu. Wśród głównych wymogów jest znajomość języka angielskiego, wiek minimum 21 lat, prawo do legalnego pobytu w USA lub Wielkiej Brytanii oraz cztery tygodnie dyspozycyjności na początku 2023 r., kiedy według aktualnego planu mają odbyć się nagrania do programu.

– Widzieliście serial, a teraz macie szansę wziąć udział w największym eksperymencie społecznym w historii Netfliksa! Ten improwizowany program zamienia wyreżyserowany świat serialu w rzeczywistość. Czy macie w sobie to, czego trzeba, żeby wygrać Squid Game? Stawki są wysokie, ale najgorszy los, jaki może was spotkać, to powrót do domu z pustymi rękoma – zaznacza serwis na stronie castingu.

Zgodnie z planem Netfliksa powstanie łącznie dziesięć odcinków programu inspirowanych oryginalną produkcją z pewnymi „zaskakującymi dodatkami”. W międzyczasie platforma oficjalnie ogłosiła też powstanie drugiego sezonu „Squid Game”, który najprawdopodobniej ukaże się po wyprodukowaniu reality show.

Koreański serial wciąż pozostaje najpopularniejszą produkcją Netfliksa w historii.