„Squid Game” 2 oficjalnie powstaje

Koreański dramat opowiadający historię dłużników wciągniętych w brutalną rozgrywkę, której stawką jest prawie 40 mln dolarów i ich życie, ledwie kilka tygodni po premierze stał się największym hitem w historii Netflixa i przyniósł platformie rekordowe dochody. Nic więc dziwnego, że ogłoszenie drugiego sezonu „Squid Game” było tylko kwestią czasu.

Reklama

Pod koniec ubiegłego roku reżyser Hwang Dong-hyuk zdradził w wywiadzie z koreańską telewizją KBS, że aktualnie prowadzi rozmowy z Netflixem na temat 2. i 3. sezonu „Squid Game”. Twórca przyznał jednocześnie, że presja ze strony widzów domagających się kontynuacji ulubionego serialu była ogromna.

Czuję się niemal tak, jakbyście nie zostawili nam wyboru. Było tyle presji i oczekiwań względem drugiego sezonu – przyznał w wywiadzie z „Associated Press”.

Słowa Hwanga potwierdził też Ted Sarandos, jeden z dwóch dyrektorów generalnych Netflixa. Zapytany w wywiadzie z „Variety” o to, czy drugi sezon „Squid Game” powstanie powiedział:

Absolutnie. To dopiero początek uniwersum „Squid Game”.

„Squid Game” 2 – kiedy premiera

Choć drugi sezon koreańskiego serialu został już oficjalnie potwierdzony, to jednak wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie możemy spodziewać się jego premiery. Sam Hwang Dong-hyuk dodatkowo studzi entuzjazm mediów i fanów.

Drugi sezon jest w mojej głowie. Obecnie jestem w trakcie planowania. Ale myślę, że jest za wcześnie, aby powiedzieć, kiedy i jak to się stanie. Obiecuję jednak, że Gi-hun wróci i zrobi coś dobrego dla świata – powiedział reżyser we wspomnianym wywiadzie z „Associated Press”.

Aktor Lee Jung-jae, odtwórca roli Gi-huna, również odniósł się do oczekiwań względem kontynuacji serialu.

Wszystko jest w głowie Hwanga. Z powodu tak ogromnego sukcesu sezonu pierwszego, czuję, że narosło wiele oczekiwań, którym będzie trudno sprostać, ale tak jak mówiłem – wszystko jest w jego głowie.

„Squid Game” 2 – fabuła

Hwang w wywiadzie dla „CNN” zdradził jednak kilka szczegółów fabuły drugiego sezonu. Przyznał m.in., że chciałby pogłębić historie kilku drugoplanowych postaci serialu, w tym mistrza gry oraz tajemniczego rekrutera.

Są pewne niedokończone wątki, które chciałbym zbadać. Nieznana przeszłość Front Mana, historia detektywa Jun-ho. To są rzeczy, których nie wyjaśniłem w sezonie 1 – stwierdził Hwang.

Reżyser dodał też, że tajemniczy mistrz gry – poza tym, że jest bratem detektywa Jun-ho – może mieć także przeszłość policyjną, a sam drugi sezon „Squid Game” może po części skupić się na obrazie służb mundurowych w Korei.

Myślę, że problem z funkcjonariuszami policji to nie tylko problem w Korei. Widzę to w ogólnoświatowych wiadomościach, że policja często reaguje zbyt późno, przez co jest więcej ofiar lub sytuacja się pogarsza. To jest kwestia, którą chciałbym poruszyć w drugim sezonie.