SkyShowtime: nowa platforma streamingowa w Polsce

Już 20 września 2022 w Skandynawii ruszy nowy serwis streamingowy SkyShowtime z bogatą ofertą największych hitów kinowych tego roku. Niedługo później platforma zawita także w Polsce – kiedy dokładnie?

Reklama

SkyShowtime to przedsięwzięcie, które powstało we współpracy Comcast, NBC Universal, Sky oraz wytwórni Paramount. Jako pierwsze dostęp dostaną do niego Dania, Szwecja, Finlandia oraz Norwegia, choć to dopiero początek wielkiej ekspansji.

Jak zapowiadają twórcy, planowo swoim zasięgiem SkyShowtime obejmie aż 20 krajów w Europie w tym Polskę, a produkcje zostaną wyświetlone w  osiemnastu wersjach językowych.

- Czas... na SkyShowtime - najlepszy serwis streamingowy w Europie. Zaledwie kilka miesięcy po otrzymaniu pełnej aprobaty organu regulacyjnego SkyShowtime zostanie oficjalnie uruchomiony 20 września 2022 r. Jesteśmy podekscytowani, że nasi klienci mają dostęp do najnowszych seriali i premier filmowych z naszych kultowych i znanych na całym świecie studiów. Z niecierpliwością czekamy na podzielenie się dalszymi szczegółami na temat dat wprowadzenia platformy na inne rynki i udostępnienie SkyShowtime jeszcze większej liczbie osób w całej Europie – mówi w oświadczeniu prasowym Monty Sarhan, dyrektor generalny SkyShowtime.

SkyShowtime – jakie filmy i seriale znajdą się na platformie?

W zamyśle SkyShowtime ma gwarantować subskrybentom dostęp do filmów i seriali pochodzących z najlepszych studiów zza oceanu. W ofercie znajdą się więc produkcje powstałe w Paramount Pictures i Universal Pictures oraz wybrane tytuły z Nickelodeon, Showtime, DreamWorks Animation, Sky Studios, Paramount+ i Peacock.

Oznacza to, że będziemy mogli obejrzeć najpopularniejsze produkcje kinowe tego roku oraz seriale premium. W serwisie pojawią się m.in. „Top Gun: Maverick”, wszystkie części „Szybkich i wściekłych”, „Transformers” czy kultowa seria „Minionki”.

Twórcy zaznaczają jednak, że dostęp do produkcji będzie zróżnicowany  w zależności od kraju.

SkyShowtime – kiedy w Polsce?

Premiera SkyShowtime w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym także w Polsce, została zaplanowana na pierwszy kwartał 2023 roku. Póki co jednak konkretne daty nie są znane. Pozostaje nam zatem czekać.

Wiemy natomiast, że SkyShowtime będzie dostępne za pomocą specjalnej aplikacji na urządzeniach Apple iOS, tvOS, Android oraz oczywiście na oficjalnej stronie platformy.

Subskrypcja SkyShowtime – ile kosztuje?

W krajach Skandynawskich miesięczna subskrypcja SkyShowtime oscyluje w granicach 6,99 euro. Nie wiemy dokładnie, jak sytuacja będzie wyglądać w Polsce. Można jednak przypuszczać, że cena będzie podobna. Oznaczałoby to, że na dzień dzisiejszy za jeden miesiąc zapłacimy ok. 30 złotych.