Sharon Stone malarką? 

Być może niewiele osób wie, że malarstwo towarzyszyło Sharon Stone od zawsze. Już jako dziecko pobierała lekcje malarstwa od swojej ciotki Vonne, która studiowała malarstwo i literaturę.

Reklama

Sharon Stone poszła w ślady krewnej i również studiowała te dwa przedmioty na Uniwersytecie Edinboro w Pensylwanii. Jednak gdy kariera aktorska Sharon Stone nabrała rozpędu, nie miała czasu na tworzenie sztuki. Sama jednak przyznaje, że niektóre z jej ulubionych wspomnień z tych intensywnych zawodowo lat to odwiedzanie „muzeów na całym świecie, kiedy są zamknięte".

Otwarcie wystawy obrazów Sharon Stone / fot. materiały prasowe Allouche Gallery Otwarcie wystawy obrazów Sharon Stone / fot. materiały prasowe Allouche Gallery

Sharon Stone wróciła do malarstwa w pandemii

Kiedy wybuchła pandemia, a lockdown zamknął nas wszystkich w domach, Sharon Stone rzuciła się w wir malarstwa. To przynosiło jej ukojenie w tych trudnych czasach. 

- Malowałam, malowałam i malowałam aż odnalazłam siebie. Odbudowałam swoje serce. Na nowo odkryłam swoje centrum - wspomina aktorka.

Początkowo tworzyła w swojej sypialni, ale kiedy pasja zaczęła nabierać rozpędu, stworzyła specjalne studio w domu. Teraz maluje, kiedy tylko może - niemal codziennie.

Sharon Stone - pierwsza wystawa obrazów

W galerii Allouche w Los Angeles na początku marca 2023 odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej wystawy Sharon Stone.

Kolekcja zatytułowana "Shedding" nawiązuje, jak mówi artystka, do każdego rodzaju uwolnienia w tym utraty. Aktorka w swoim życiu niejednokrotnie musiała zmierzyć się ze stratą.

Choć rola w "Nagim instynkcie" przyniosła jej sławę, to zapłaciła za nią wysoką cenę. To właśnie w tym czasie straciła prawo do opieki nad synem, a jednym z argumentów do odebrania jej dziecka podczas długiej batalii sądowej był występ we wspomnianym filmie. O szczegółach tej walki aktorka niedawno opowiedziała w podcaście "Table for Two".

- Pamiętam, jak sędzia zapytał mojego malutkiego synka: "Czy wiesz, że twoja mama kręci filmy erotyczne?". To, że uznano mnie za złego rodzica ze względu na rolę w tym filmie, było potwornym nadużyciem systemu. Dziś ludzie paradują nago w telewizji i nikt się tym nie przejmuje. Moja nagość była widoczna na ekranie przez ułamek sekundy i przez to pozbawiono mnie prawa do opieki nad synem.

Sharon Stone mogła widywać się z synkiem raz w miesiącu, przez co bardzo cierpiała aż w końcu trafiła do szpitala z podejrzeniem zawału serca.

-  To dosłownie złamało  mi serce.

Sharon Stone na otwarciu swojej wystawy / fot. materiały prasowe Allouche Gallery Sharon Stone na otwarciu swojej wystawy / fot. materiały prasowe Allouche Gallery


Aktorka ma też poczucie, że Hollywood, które kiedyś przyjęło ją w swoje objęcia, teraz ją porzuciło.

- Straciłam rodzinę – moją filmową rodzinę – straciłam prawdziwą rodzinę. Wielu moich krewnych zmarło – mówiła na otwarciu wystawy. - Mój brat miał atak serca, a jego 11-miesięczny synek zmarł w wyniku śmierci łóżeczkowej, zmarła moja matka chrzestna i umarła moja babcia.

Osobiste wyznanie Sharon Stone pozwala lepiej zrozumieć jej potrzebę ekspresji i przepracowania trudnych życiowych momentów. Jej nastrojowe obrazy to w większości pejzaże na pograniczu abstrakcji.

Shedding - obraz Sharon Stone / fot. materiały prasowe Allouche Gallery Shedding - obraz Sharon Stone / fot. materiały prasowe Allouche Gallery

Kolekcja "Shedding" Sharon Stone

Obrazy Sharon Stone można podziwiać w galerii Allouche do 7 kwietnia 2023 roku. Praca, od której pochodzi tytuł całej wystawy, zawieszona jest w przejściu między salami, w których rozmieszczone są płótna aktorki. Obraz "Shedding" jest wysoki na niemal 2,5 metra. Na czarnym tle widoczne są kręte zwoje półprzezroczystych rurek, bardzo przypominających skórę zrzucaną przez węże. Gdzieniegdzie pojawiają się barwne różowe, żółte i niebieskie koła.

Sharon Stone zdradziła, że bliski jej sercu jest także obraz "Rzeka", który powstał po śmierci jej 11-miesięcznego siostrzeńca. Na pierwszym planie są wysokie trzciny i kręta rzeka, która w oddali łączy się z niebem, na którym unosi się kilka czerwonych księżyców.

- Ten obraz przedstawia naszą podróż. Jego podróż - mówi aktorka.

Rzeka - obraz Sharon Stone / fot. materiały prasowe Allouche Gallery Rzeka - obraz Sharon Stone / fot. materiały prasowe Allouche Gallery