Jenna Ortega + Tim Burton = „Sok z żuka 2”

Jak donoszą zagraniczne media, Jenna Ortega prowadzi rozmowy z Timem Burtonem, by dołączyć do obsady kontynuacji kultowego filmu z lat 80. – „Sok z żuka”.

Reklama

Jeśli 20-tenia Jenna Ortega znajdzie się w obsadzie „Soku z żuka 2”, będzie to już jej druga współpraca z Timem Burtonem. Po raz pierwszy ta dwójka miała okazję pracować przy serialu Netflixa „Wednesday”, który odniósł wielki sukces. Rola Wednesday Addams przyniosła młodej aktorce m.in nominację do Złotych Globów w kategorri najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu.

Jenna Ortega - gwiazda serialu Jenna Ortega - gwiazda serialu

 

„Sok z żuka 2” – obsada

Jeśli doniesienia filmowej prasy zza oceanu potwierdzą się, Jenna Ortega wcieli się w postać córki Ly­dii De­etz, gra­nej w pierwowzorze przez Wi­no­nę Ry­der.

Co prawda niewiele jeszcze wiemy na temat „Soku z żuka 2”, a prace nad filmem są w początkowej fazie, ale wielu znawców kina uważa, że w obsadzie nie powinno zabraknąć również samej Winony Ryder a także Michaela Keatona.

W ostatnich dniach pojawiły się również plotki, że na planie pojawi się także Jean-Claude Van Damme!

Na ten moment żadna z tych informacji nie została oficjalnie potwierdzona przez firmę producencką Plan B Entertainment (właścicielem jest sam Brad Pitt), która przejęła prawa do realizacji „Soku z żuka 2”. Nie jest pewne, czy w krześle reżyserskim zasiądzie Tim Burton, ale kontynuacja tak legendarnego filmu bez udziału twórcy pierwowzoru jest dla nas mało realna…

Winona Ryder w filmie Winona Ryder w filmie

 

„Sok z żuka” – o czym jest kultowy film z lat 80.?

Warto dodać, że o kontynuacji „Soku z żuka” mówi się w branży filmowej praktycznie od jego premiery. Oryginalny „Sok z żuka” („Beetlejuice”) powstał 1988 roku. Za reżyserię odpowiadał wspomniany już Tim Burton, a za scenariusz Michael McDowell oraz Warren Skaaren. Pierwsza część kultowego filmu opowiada o domu zamieszkiwanym przez duchy, do którego wprowadza się nowa rodzina. Zjawy zamieszkujące dom za wszelką cenę chcą  pozbyć się nowych mieszkańców i w tym celu zatrudniają obleśnego biegzorcystę – Beetlejuice'a.