Sean Penn kręci film o wojnie na Ukrainie

Dzień przed rosyjską inwazją na Ukrainę Sean Penn przybył do Kijowa, gdzie wziął udział w briefingu prasowym rządu ukraińskiego. Zdaniem światowych przywódców zachowanie Rosji wzbudziło najgorszy konflikt w Europie od 1945 roku, ale to nie odebrało odwagi aktora do pozostania w kraju.

Reklama

O obecności Seana Penna na Ukrainie poinformowało biuro Wołodymira Zełenskiego. Kancelaria prezydenta wystosowała za pośrednictwem ambasady Ukrainy oświadczenie pochwalne dla aktora, który w ich opinii postanowił ukazać światu całą prawdę na temat rosyjskiej inwazji.

- Sean Penn przybył do Kijowa, aby nakręcić film dokumentalny, który ukaże światu prawdziwe oblicze rosyjskiej agresji wobec Ukrainy. Nasz kraj jest mu wdzięczny za taki akt solidarności i uczciwości. Reżyser odznacza się odwagą, której brakuje wielu innym osobom, zwłaszcza politykom zachodnim. Im więcej takich ludzi – prawdziwych przyjaciół Ukrainy, którzy wspierają walkę o wolność – tym szybciej możemy powstrzymać tę haniebną inwazję Rosji – czytamy na Facebooku Kancelarii Prezydenta Wołodymira Zełenskiego.

Dowiadujemy się także o czwartkowej wizycie Seana Penna w biurze prezydenta Ukrainy i jego spotkaniach z ukraińskimi urzędnikami.

- Rozmawiał z dziennikarzami i wojskowymi. Widział, jak bronimy swojego kraju – przekazano we wpisie Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

Według NBC News film Seana Penna powstaje we współpracy z Vice Studios. 

Sean Penn uważa wojnę w Ukrainie za brutalną pomyłkę

Piątego dnia agresji Rosji na Ukrainę Sean Penn wciąż przebywa w Kijowie. Reżyser przez pierwsze dni wojny milczał, ale dziś nazywa ją brutalnym błędem Władimira Putina. 

- To jest brutalna pomyłka, która zabrała życie wielu osób i złamała miliony serc. Jeśli Putin nie ustąpi, to popełni najstraszliwszy błąd dla całej ludzkości. Prezydent Zełenski i naród ukraiński już teraz tworzą historię jako symbole odwagi i honoru. Ukraina jest niczym ostrze włóczni, której trzonem jest demokracja. Jeśli pozwolimy, by walczyła sama, nasz amerykański duch możemy uznać za stracony - pisze na Twitterze Sean Pann. 

Na Twitterze Seana Penna pojawił się także post dla wszystkich, którzy chcieliby zdobyć więcej informacji na temat najnowszej historii Ukrainy.  Poleca w nim film dokumentalny "Winter on Fire". 

 

Sena Penn - gwiazdor, który widzi "wrzenie świata" 

Sean Penn od lat wykazuje się bardzo aktywną działalnością humanitarną, a jego aktualna wizyta na Ukrainie nie jest pierwsza. Aktor pojawił się w centrum kryzysu już w listopadzie 2021, kiedy to skupił się na zbieraniu materiałów pomarańczowej rewolucji, Euromajdanu oraz osób dotkniętych wielomiesięcznymi walkami w Donbasie.

Sean Penn od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną i wspiera ofiary wielu kryzysów. Hollywoodzki aktor założył przed laty organizację charytatywną CORE, która ma ogromne zasługi w niesieniu pomocy ofiarom kataklizmów, takich jak trzęsienie ziemi na Haiti w 2010 roku.