Sean Penn dziękuje polskim wolontariuszom 

Sean Penn po raz kolejny dowodzi, że sprawa pomocy Ukraińcom jest dla niego priorytetem. Tym razem spotkał się z prezydentem Rzeszowa – Konradem Fijołkiem – w sprawie zapieczętowania porozumienia pomiędzy władzami miasta a Fundacją CORE.

Reklama

- Dziękuję wszystkim, którzy doprowadzili do powstania tego centrum i wykonali całą pracę. W Fundacji CORE staramy się pomagać przy wszystkich katastrofach na świecie. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy, żeby jakiś kraj udzielił tak wielkiej pomocy nie tylko na poziomie politycznym, ale także rodzinnym. Ci ludzie zasługują na naszą pomoc, choć nie zawsze mogą ją otrzymać. Miłość, którą zobaczyliśmy w Polsce, inspiruje nas wszystkich. Wasze działania jeszcze mocniej skłaniają nas ku współpracy z miastem Rzeszów – mówił Sean Penn podczas konferencji prasowej.

Sean Penn podkreślił, że jego fundacja zawsze będzie stała po stronie najsłabszych i nigdy nie zbagatelizuje problemu w sprawach edukacji oraz braku podstawowych środków do życia. Dodał także, że dziś pierwszą i podstawową potrzebą ludzkości jest międzynarodowa współpraca na poziomie politycznym oraz publicznym.

- Dla Rzeszowa to bardzo ważny moment. Od miesiąca wszyscy tutaj pracujemy, aby pomóc Ukrainie. To wielki wysiłek. Za to dziękuję wszystkim mieszkańcom Rzeszowa – mówił prezydent miasta Konrad Fijołek.

Fundacja CORE otwiera się na polskich pracowników

Zaledwie kilka dni wcześniej Sean Penn pojawił się także w Krakowie, gdzie już wkrótce powstanie specjalny oddział Fundacji CORE. W jego szeregach mają znaleźć się przede wszystkim polscy pracownicy, wcześniej wyszkoleni w duchu amerykańskiego know how. 

- My takie sytuacje widzieliśmy już wcześniej w naszej działalności, dlatego zawsze budujemy naszą sieć w oparciu zarówno o swoich ekspertów, których tutaj już mamy, ale również staramy się rozwijać sieć o nowych współpracowników. Mamy nadzieję, że nasza organizacja będzie teraz działała również w oparciu o polskich współpracowników – powiedział Sean Penn podczas konferencji prasowej w Krakowie.

SPODOBAŁ CI SIĘ WELL.PL? OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE: