W związku z wojną w Ukrainie DESA Unicum organizuje specjalną aukcję charytatywną, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie uchodźców z Ukrainy, przybywających do Polski. Na apel warszawskiego domu aukcyjnego odpowiedziało wielu darczyńców współpracujących z nim na co dzień. 

Reklama

Dzieła wybitnych artystów wesprą Ukrainę

Na aukcji pojawią się prace takich uznanych artystów i  artystek jak Magdalena Abakanowicz, Jan Dobkowski, Jerzy Nowosielski, Tomasz Ciecierski, Piotr Uklański, Paweł Kowalewski, Piotr Janas, Agata Bogacka, Agata Kus, Bartosz Kokosiński, Ewelina Ulanecka i wiele innych.

Aukcja zostanie przeprowadzona stacjonarnie w siedzibie DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A, w dwóch sesjach, 9 i 18 marca. Formuła prelicytacji online przed każdą z sesji zostanie uruchomiona odpowiednio 6 i 11 marca na stronie domu aukcyjnego. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.

Nie możemy pozostać obojętni wobec tragedii, która dotknęła Ukrainę, będziemy pomagać robiąc to, co umiemy najlepiej – mówi Anna Szynkarczuk, koordynatorka aukcji. 

– Organizując aukcję chcemy włączyć się w pomoc ludziom, którzy musieli opuścić swoje domy i szukać schronienia w naszym kraju. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem odzewu na naszą prośbę o przekazanie dzieł. Zebrane środki w całości zostaną przekazane Fundacji Ocalenie, która od lat wspiera uchodźców trafiających do Polski – dodaje Sznkarczuk.


W obliczu wojny w Ukrainie i napływu do Polski fali uchodźców wojennych działania Fundacji obejmą pracę na pierwszej linii wsparcia – podstawową pomoc socjalną i integracyjną nowo przybyłym w punktach recepcyjnych i na przejściach granicznych. Organizacja zapewni pomoc psychologiczną i prawną w Warszawie, Łodzi i Łomży, gdzie znajdują się Centra Pomocy Cudzoziemcom prowadzone przez Fundację Ocalenie. Lista działań zostanie poszerzona w miarę rozwoju sytuacji.

Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku. Jej głównym celem jest pomoc uchodźcom, imigrantom i repatriantom w budowaniu nowego życia w Polsce i wspieranie ich w integracji i indywidualnym rozwoju. Działa na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego.

DESA Unicum na szeroką skalę angażuje się w działalność Pro Bono, organizując od podstaw bądź prowadząc aukcje charytatywne. Na przestrzeni ostatnich 17 lat przygotowaliśmy lub zrealizowaliśmy 90 takich aukcji – podsumowuje Juliusz Windorbski, Prezes DESA SA.