Rooney Mara jako Audrey Hepburn w nowym filmie

Zapowiedź powstania filmu o życiu Audrey Hepburn wzbudziła ogromne emocje, a gdy na świat wyszła wiadomość, że wyreżyseruje go sam Luca Guadagnino, ekscytacja stała się jeszcze większa. Reżyser kultowej produkcji „Call My By Your Name” i największa ikona kobiecości brzmi jak duet doskonały. A jednak pewna kwestia wciąż nie daje wielu osobom spokoju. Chodzi o odtwórczynię głównej roli…

Reklama

Jak ujawnia The Hollywood Reporter, casting na rolę Audrey Hepburn wygrała Ronney Mara, znana m.in. z filmu „Dziewczyna z Tatuażem” lub „Carol”. Co ciekawe, aktorka jest jednocześnie producentką nowej produkcji.

Rooney Mara w reklamie Givenchy / materiały prasowe Rooney Mara w reklamie Givenchy / materiały prasowe

 

Dlaczego Lily Collins nie zagra Audrey Hepburn? 

Rooney Mara w roli Audrey Hepburn – to brzmi naprawdę dobrze. Jednak fani Lily Collins czują się skrzywdzeni.

- To, że Lily Collins nie dostała roli Audrey Hepburn, możemy uznać za totalną parodię. Spójrzcie tylko na to podobieństwo! - napisała jedna z fanek na Twitterze.

Zdaniem wielu Lily Collins padła ofiarą stereotypu „Emily w Paryżu”. Obawiają się, że łatka zabawnej Amerykanki, która uczy się paryskiego stylu życia, pozostanie z nią już na zawsze, mimo że aktorka wielokrotnie wykazywała się świetną grą w innych produkcjach.  Fani martwią się, że rola w hitowym serialu Netflixa pozbawi aktorkę możliwości wcielania się w dużo ciekawsze postacie filmowe.

Na Twitterze co rusz pojawiają się nowe głosy sprzeciwu, które dotykają decyzji twórców filmu biograficznego o Audrey Hepburn.

- Przysięgam, że jeśli „Emily w Paryżu” pozbawi tę dziewczynę możliwości uzyskania lepszych ról, będę płakać.

Lily Collins urodziła się, by zagrać Audrey Hepburn . I tak, jest świetną aktorką.

Jesteście głupi, mówiąc, że Lily Collins „nie ma odpowiedniego warsztatu, by zagrać Audrey Hepburn” – piszą  na Twitterze rozczarowani fani Lily Collins.

Podczas gdy internetowy sprzeciw fanów trwa w najlepsze, producenci ujawniają kolejne szczegóły filmu o Audrey Hepburn. Czego możemy się spodziewać?

Lily Collins jak Audrey Hepburn / Instagram Lily Collins jak Audrey Hepburn / Instagram

Nowy film o Audrey Hepburn – fabuła, obsada, premiera

Produkcją film biograficznego o Audrey Hepburn zajmie się Apple Studio, a w fotelu reżysera siądzie wspominany Lucy Guadagnino. Scenariusz natomiast to dzieło Michaela Mitnicka.

Data premiery wciąż pozostaje nieznana, a nam pozostaje jedynie czekać na kolejne informacje.