„The Island” Pawła Pawlikowskiego – fabuła filmu

The Island, najnowszy film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, jest luźno oparty na prawdziwej historii amerykańskiej pary, która w latach 30. XX wieku postanowiła uciec od cywilizacji i zbudować swój prywatny, odosobniony raj na bezludnej wyspie.

Reklama

Ich plany zostają jednak niemal natychmiast pokrzyżowane przez europejską hrabinę, która dowiaduje się o ich zamiarach i przybywa na wyspę z dwoma kochankami w celu przejęcia ziemi i wybudowania na niej luksusowego hotelu.

Zgodnie z oficjalnym opisem filmu zdarzenia te wywołają wojnę psychologiczną, w której „uwodzenie i zazdrość” zmienią się w „niewierność, zdradę i ostatecznie morderstwo”.

„The Island” – obsada i twórcy

Już historia sama w sobie zapowiada się obiecująco, ale w rękach Pawła Pawlikowskiego, który będzie odpowiedzialny zarówno za scenariusz, jak i reżyserię filmu, może przemienić się w kolejne wybitne dzieło.

Tym bardziej, że jedną z producentek obrazu została Ewa Puszczyńska, która współpracowała z Pawlikowskim na planie oscarowej „Idy” oraz nominowanej do Oscara „Zimnej wojny”.

W główne role wcieli się natomiast duet wybitnych hollywoodzkich aktorów – Joaquin Phoenix, zdobywca Oscara za rolę w „Jokerze”, oraz dwukrotnie nominowana do tej nagrody Rooney Mara.

– Paweł jest mistrzem dramatu i nie ma sobie równych w tworzeniu atrakcyjnych i emocjonalnie złożonych postaci – szczególnie w sprawach sercowych. W „The Island” walka o władzę, miłość i śmierć są wzmocnione przez filmowy styl Pawła, który zintegruje piękno dzikiej natury z historią. Z kolei dzięki genialnej obsadzie ta mordercza, osadzona w epickim krajobrazie tajemnica będzie wydawała się ponadczasowa, a jej główne motywy okażą się współczesne, uniwersalne i bardzo bliskie – mówiła na konferencji prasowej Tanya Seghatchian, jedna z producentek wykonawczych filmu.

Zdjęcia do „The Island” rozpoczną się w 2023 r. To też pierwszy od 11 lat film Pawlikowskiego, który zostanie nakręcony w języku angielskim.