Dramat „Psie pazury” („The Power of Dog” – red.) produkcji Netflixa wyrasta na jeden z najważniejszych filmów ostatnich miesięcy i potencjalnego kandydata do zgarnięcia kilku statuetek na gali oscarowej m.in. za główną rolę znakomitego Benedicta Cumberbatcha.

Reklama

Psie pazury – fabuła i obsada filmu

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Jane Campion, autorka takich produkcji jak „Fortepian” czy „Tajemnice Laketop”.

Osadzony w latach 20. XX wieku western to opowieść o dojmującej samotności, odrzuceniu i toksycznej miłości. Film jest adaptacją powieści Thomasa Savage’a pod tym samym tytułem i opowiada historię Phila Burbanka (Benedict Cumberbatch), zamożnego farmera z Montany, który nie może pogodzić się z małżeństwem swojego brata George’a (Jesse Plemons) z nową narzeczoną – lokalną wdową Rose (Kirsten Dunst).

Phil manifestuje swoją chorobliwą zazdrość poprzez okrutne zachowania względem George’a, Rose i jej nastoletniego, ekscentrycznego syna Petera (Kodi Smit-McPhee), a sytuacja ulega jedynie zaognieniu, gdy nowożeńcy wprowadzają się na rodzinne ranczo Burbanków.

Psie pazury – Oscary 2022 

"Psie pazury" zdobyły aż 12 nominacji do tegorocznych Oscarów. Rywalizują w kategorii NAJLEPSZY FILM ROKU, NAJLEPSZA REŻYSERIA (Jane Campion) czy NAJLEPSZY AKTOR (Benedict Cumberbatch) I NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA (Kristen Dunst). Pod tym linkiem znajdziecie całą listę nominowanych do Oscarów 2022.