Książka z przemówieniami prezydenta Wołodymyra Zełenskiego

- Nie jestem politykiem. Jestem tylko prostą osobą, która przyszła zburzyć ten system – powiedział Wołodymyr Zełenski podczas jednego z przemówień.

Reklama

Prezydent Ukrainy miał rację. Zupełnie zmienił system postrzegania polityków i dowódców. Francuskie wydawnictwo Grasset dostrzegło potencjał w słowach wypowiadanych przez ukraińskiego prezydenta i postanowiło upamiętnić najwspanialsze przemówienia Wołodymyra Zełenskiego z czasów wojny w Ukrainie w formie książki. 

W księgarniach wkrótce pojawi się książka „Wołodymyr Zełenski. Pour l'Ukraine" („Wołodymyr Zełenski. Dla Ukrainy”).

- To pierwsza taka publikacja na świecie – zaznacza telewizja TF1.

 „Wołodymyr Zełenski. Dla Ukrainy”

Książka „Wołodymyr Zełenski. Pour l’Ukraine” to 220-stronicowy zbiór dwudziestu trzech przemówień prezydenta Ukrainy do narodu ukraińskiego i rosyjskiego, obcych rządów i parlamentów oraz organizacji międzynarodowych od początku wybuchu wojny w jego ojczyźnie.

- Znajdziemy tam dramatyczne wystąpienie pierwszego dnia, ale także wspaniałe przemówienia wygłoszone przed Kongresem USA, parlamentami Francji i Wielkiej Brytanii oraz publikowane w sieci orędzia do obywateli Ukrainy – czytamy w oficjalnym komunikacie Grasset.

Książka ma kosztować ok. 10 euro, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz pomocy wszystkim poszkodowanym Ukraińcom.