Kraina Otwartych Okiennic w wersji LEGO

Kraina Otwartych Okiennic to nazwa, którą nadano trzem podlaskim wsiom: Puchłom, Trześciance oraz Socom. Wszystkie znajdują się w okolicach Narwi i zachwycają niesamowicie barwną odsłoną dawnej, lokalnej architektury.

Reklama

Łukasz Więcek jest z kolei zapalonym LEGOmanem, o czym mogli przekonać się wszyscy widzowie programu LEGO Masters. Budowanie z klocków to jego największa pasja, a konstrukcje, które tworzy, zachwycają pomysłowością i precyzją wykonania. Co jednak łączy Więcka i Krainę Otwartych Okiennic?

Pomysłowy Polak zainspirowany tradycyjnymi chatami z Podlasia postanowił bowiem przenieść je do świata LEGO i zaprezentować swój niecodzienny pomysł w ramach programu duńskiej marki LEGO Ideas.

LEGO: Dom z Krainy Otwartych Okiennic / materiały prasowe LEGO: Dom z Krainy Otwartych Okiennic / materiały prasowe

Jego projekt o nazwie „Dom z Krainy Otwartych Okiennic” to zestaw, który z niezwykłą szczegółowością odwzorowuje bogate zdobienia snycerskie, malowane okiennice i kolory typowe dla domów znajdujących się na terenach Krainy Otwartych Okiennic.

W jego skład wchodzi oczywiście dom z otwieranym dachem, a ponadto: studnia, beczka z wodą, a nawet potężny dąb! I wszystko wskazuje na to, że inicjatywa bardzo przypadła do gustu wszystkim Polakom.

Podlaski projekt LEGO Łukasza Więcka trafi do sprzedaży?

LEGO: Dom z Krainy Otwartych Okiennic  / materiały prasowe LEGO: Dom z Krainy Otwartych Okiennic / materiały prasowe

Jak informuje sam Łukasz Więcek, aktualnie jego projekt w ramach LEGO Ideas uzyskał już 10 tysięcy głosów i jest jednym z niewielu, który trafił do drugiego etapu konkursu. Oznacza to, że jury może zadecydować o włączeniu go do sprzedaży.

Warto zaznaczyć także, że projekt powstał we współpracy z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną.

- Chciałem podziękować Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za tak świetną inicjatywę i pomysł na promocje województwa podlaskiego poprzez klocki! Jak wiemy, LEGO jest znane na całym świecie, więc myślę, że to bardzo fajnie pokaże dla innych krajów, a także Polaków, jakie piękne okolice mamy tutaj, na Podlasiu – czytamy na Instagramie Łukasza Więcka.

Nie pozostało nam zatem nic innego, jak życzyć powodzenia!