„Królowa” Netflixa – premiera, fabuła 

Miniserial „Królowa” pojawi się na Netflixie już 23 czerwca. Produkcja złożona z czterech odcinków opowie historię emerytowanego krawca Sylwestra (Andrzej Seweryn), który w pogoni za marzeniami i realizacją jako drag queen o imieniu Loretta, wyjechał z Polski do Paryża pięćdziesiąt lat wcześniej.

Reklama

Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, Sylwester decyduje się jednak wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka na Śląsku na prośbę swojej osiemnastoletniej wnuczki Izy (Julia Chętnicka). Iza w liście prosi go o pomoc i ratunek dla jej chorej matki Wioli (Maria Peszek), która potrzebuje pilnego przeszczepu nerki.

Podróż Sylwestra na Śląsk przybierze jednak zupełnie nieoczekiwany obrót, zmuszając bohatera do zmierzenia się z przeszłością i jednocześnie dając mu szansę na odbudowanie straconych więzi.

NETFLIX - obsada serialu "Królowa" 

Poza Sewerynem, Peszek i Chętnicką na ekranie zobaczymy także Antoniego Porowskiego, który wcielił się w rolę asystenta Sylwestra w jego paryskim atelier oraz Kova Reę w roli Corentina, serdecznego przyjaciela Sylwestra.

W pozostałych rolach pojawią się m.in. Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d'Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona.

Za reżyserię serialu na podstawie koncepcji Arniego Asgeirssona odpowiada Łukasz Kośmicki. Asgeirssona do spółki z Kacprem Wysockim napisali natomiast scenariusz produkcji.

„Królowa” z Andrzejem Sewerynem pojawi się na Netflixie 23 czerwca, poniżej możecie zobaczyć zwiastun miniserialu.

„Królowa” - zwiastun serialu