„The Crown 5” na Netflixie – fabuła serialu

O „The Crown 5” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier sezonu na Netflixie i wcale nas to nie dziwi. Wciągająca fabuła, doskonale nakreślone postacie, a w tle tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej - to wszystko odnajdziemy w serialowym hicie Netflixa, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. 

Reklama

Szczególnie ciekawie zapowiada się sezon piąty "The Crown", w którym twórcy przeniosą nas do tragicznych dla royalsów lat 90. XX wieku. 

Królowa Elżbieta II nazwała lata 90. „annus horriblis”. Rozpad małżeństwa księcia Karola i księżnej Diany, pożar w zamku Windsor, rozwód księcia Andrzeja, rozwód księżniczki Anny, skandaliczny wywiad księżnej Diany dla BBC i w końcu jej tragiczna śmierć. Fabuła piątego sezonu „The Crown” będzie zatem pełna emocji.

Reżyser serii „The Crown” – Peter Morgan – zauważył jednak, że złożoność wszystkich sytuacji i bogactwo treści nie pozwoliły mu na zmieszczenie w jednym sezonie wszystkich ważnych wydarzeń z życia brytyjskiej rodziny królewskiej. Czy to oznacza, że możemy spodziewać się szóstego sezonu? Jak najbardziej.

 

Czy będzie „The Crown 6”?

- Kiedy zaczęliśmy omawiać fabułę serii 5, szybko stało się jasne, że aby oddać sprawiedliwość bogactwu i złożoności fabuły, powinniśmy wrócić do pierwotnego planu i zrobić sześć sezonów. Żeby było jasne, seria 6 nie przybliży nas do teraźniejszości — po prostu umożliwi nam bardziej szczegółowe omówienie tego samego okresu - mówił Peter Morgan dla „Collider”.

A zatem czeka nas premiera nie jednego, a dwóch sezonów „The Crown”. Jacy aktorzy tym razem pojawią się na ekranie?

 

„The Crown 5” - obsada

Już od kilku miesięcy wiemy, że obsada „The Crown” ponownie została wymieniona. Przypomnijmy, że taka sytuacja miała miejsce już w przypadku trzeciego sezonu serialu.

Tym razem w rolę królowej Elżbiety II wcieli się Imelda Staunton, zastępując Olivię Colman. Księcia Filipa zagra Jonathan Pryce, księżniczkę Małgorzatę Lasley Manville, księżniczkę Annę Claudia Harrison, księcia Karola Dominic West, Camilę Parker Bowles Olivia Williams, a księżną Dianę  Elizabeth Debicki.

Oprócz tego, na planie „The Crown 5” pojawiło się także kilka polskich akcentów. Wiemy już, że w serialu zobaczymy Annę (Anję) Antonowicz oraz Michała Więcławskiego. Nową postacią będzie dla nas także słynny kochanek księżnej Diany - dr. Hasnat Ahmad Khan – w którego wcieli się Humayun Saeed.

 

Zwiastun „The Crown 5”

Zwiastun „The Crown 5” został opublikowany przez Netflixa we wrześniu 2022 roku i genialnie oddaje mroczne czasy, o których ma opowiadać kontynuacja. Możemy z niego wywnioskować także, że to rozwód księżnej Diany i księcia Karola będzie głównym tłem narracji.

 

Kiedy premiera „The Crown 5” ?

„The Crown 5” pojawi się na Netflixie dokładnie 9 listopada 2022 roku. Wiadomość tę mogliśmy usłyszeć już wcześniej z ust Imeldy Staunton podczas TUDUM w 2021 roku. Teraz jednak informacja została potwierdzona oficjalnie.

Musimy przyznać, że twórcy „The Crown” kazali fanom długo czekać na kontynuację. I być może był to dobry krok, bo nie wiemy, jak wy, ale my naprawdę odliczamy dni do premiery!