Powstaje rosyjski "House of cards" - serial o Władimirze Putinie

„Wszyscy ludzie Kremla” - to ekranizacja bestselleru autorstwa Michaiła Zygara - byłego redaktora naczelnego rosyjskiej niezależnej stacji TV Rain, która została zdelegalizowana i rozwiązana w pierwszym tygodniu wojny w Ukrainie. Serial nawiązujący konwencją do hitowego "House of cards" zostanie wyprodukowany przez AR Content, firmę Aleksandra Rodnianskiego. 

Reklama

Jak zapowiadają twórcy, produkcja opowie historię tego, w jaki sposób niepozorny były oficer KGB stał się jednym z najbardziej przerażających polityków na świecie, odsłaniając kulisy murów Kremla. Wszystko to stanie się narracją wprowadzającą do wydarzeń, które zapowiedziały rosyjską inwazję na Ukrainę.

- Wojna, którą Putin prowadzi w Ukrainie, jest bezpośrednim wynikiem poczucia zdrady. „Wszyscy ludzie Kremla” pokaże międzynarodowej publiczności, jak krok po kroku umysł prezydenta Rosji rozpływał się w teoriach spiskowych i jak ludzie z jego otoczenia wykorzystali tę nieufność wobec zachodnich wartości, które zawsze postrzegał jako cyniczne kłamstwa – mówi dla Variety Aleksander Rodnianski.

Data premiery rosyjskiego „House of Cards”  póki co nie jest znana.

 

„Wszyscy ludzie Kremla” - książka o początkach końca Władimira Putina

Książka Michaiła Zygara wydana w 2016 roku - „All the Kremlin’s Men”, czyli „Wszyscy ludzie Kremla” - to zbiór wywiadów przeprowadzanych z ludźmi z bliskiego otoczenia Władimira Putina.

Wszyscy ludzie Kremla Wszyscy ludzie Kremla

Jak się okazuje, sam naród rosyjski jest ciekawy tego, jakie decyzje zaprowadziły prezydenta Federacji Rosyjskiej do szczytu władzy – książka stała się totalnym bestsellerem wśród Rosjan, sprzedając się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy.

- To najpoważniejsze studium wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwudziestu lat – mówi laureatka Nagrody Nobla Swietłana Aleksijewicz.