Wciąż nie możecie się pozbierać po trzecim sezonie "Wiedźmina" od Netflixa? Muszę przyznać, że długo dawałem szansę tej produkcji, ale trzeba to w końcu powiedzieć głośno: to nie jest dobry serial. Co gorsza, jednym z niewielu jasnych punktów produkcji był znakomity Henry Cavill, którego w kolejnym sezonie już nie zobaczymy.

Reklama

Na szczęście fani wiedźmińskich przygód dostali właśnie coś na otarcie łez. I to takie duże coś!

Andrzej Sapkowski i jego "Wiedźmin"

Urodzony 21 czerwca 1948 roku w Łodzi Andrzej Sapkowski jest uznawany za jednego z najważniejszych twórców Fantasy w naszym kraju.

Pierwsze opowiadanie o Białym Wilku pt. "Wiedźmin" ukazało się w grudniu 1986 roku w „Fantastyce". Następnie ukazały się kolejne opowiadania o przygodach Geralta z Rivii, Yennefer i barda Jaskra oraz pięcioczęściowa saga wiedźmińska.

Na podstawie historii powstały już m.in. komiksy, będący inspiracją dla wielu memów film i serial z Michałem Żebrowskim w roli głównej, gra karciana, a także trzy części gry komputerowej stworzonej przez CD Projekt RED, dzięki której "Wiedźmin" został pokochany na całym świecie.

W 2013 roku Andrzej Sapkowski napisał powieść "Sezon burz", której akcja została osadzona przed wydarzeniami z debiutanckiego opowiadania autora. Pozycja nie była najlepiej oceniona, a wielu fanów uznała jej powstanie za… niepotrzebne.

Będzie nowy „Wiedźmin”. Andrzej Sapkowski zdradził, kiedy premiera książki

Ciężko powiedzieć czy Andrzej Sapkowski wkurzył się na poziom serialu Netflixa, czy krucho u niego z finansami, ale pewne jest jedno: powstaje nowa książka o wiedźminie.

Informacja została potwierdzona podczas internetowego spotkania Sapkowskiego z ukraińskimi fanami. Ojciec chrzestny polskiej fantastyki zdradził, że na ukończenie nowej powieści potrzebuje jeszcze maksymalnie roku.

- Pracuję nad nową książką o Wiedźminie dosyć pilnie. Jeszcze może rok, nie dłużej – powiedział Andrzej Sapkowski.

"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte, jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale" – pisał Sapkowski w swoich opowiadaniach. No to lepiej niech ta nowa książka będzie po prostu dobra!