Gra planszowa Zdzisława Beksińskiego

Zdzisław Beksiński to jeden z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych. Jego prace są przerażające i inspirujące zarazem, a sam proces ich doświadczania uwalnia w odbiorcach mnóstwo skrajnych emocji. Polska firma - Czacha Games - postanowiła to wykorzystać, tworząc grę planszową jedyną w swoim rodzaju.

Reklama

Jak zapewniają producenci, gra „Katedra Koszmarów” jest oficjalnie licencjonowanym produktem, powstałym we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku, czyli jedynym właścicielem praw autorskich do prac Zdzisława Beksińskiego. Cała jej koncepcja natomiast została stworzona przez Błażeja Kubackiego.

- Dla niektórych prace Zdzisława Beksińskiego to przerażające i urzekające zarazem wizje rodem z koszmarów czy grozy. Dla innych te dzieła sztuki stają się źródłem inspiracji i wizji niebanalnego świata, który tylko najodważniejsze dusze pokuszą się odwiedzić. Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich malarzy wszech czasów, a jego obrazy stały się inspiracją dla Błażeja Kubackiego, który stworzył grę planszową przesiąkniętą oryginalnymi wizjami i barwnymi pejzażami, jakie wyszły spod ręki tego cenionego artysty – czytamy na stronie Czacha Games.

Początkowo gra „Katedra Koszmarów” miała być kierowana przede wszystkim na rynek amerykański i azjatycki. Z czasem jednak zdecydowano się także na jej dystrybucję w Polsce – choć liczba egzemplarzy będzie znacznie ograniczona. Nie kupimy jej w regularnej sprzedaży, zatem stanie się produktem ekskluzywnym.

- Mocno zastanawialiśmy się nad taką formą promocji twórczości Beksińskiego, ale uznaliśmy, że choć jest to forma niekonwencjonalna, to można wykorzystać popularność gier planszowych – mówi w oświadczeniu Jarosław Serafin, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku.

„Katedra Koszmarów” - gra planszowa strategiczna oparta na wielkiej sztuce

„Katedra Koszmarów” jest grą strategiczną przeznaczoną dla 1-4 graczy. Posiada dwustronną planszę, 300 kart przedstawiających obrazy stworzone przez Zdzisława Beksińskiego oraz 200 figurek, które przyjmują formę przestrzenną dzieł artysty. Głównym elementem gry jest oczywiście tytułowa katedra.

Katedra Koszmarów Katedra Koszmarów

- Katedra to motyw powtarzający się w sztuce Beksińskiego. Bardzo zależało nam na tym, by zachowane były unikatowe walory twórczości Beksińskiego. Produkt końcowy oceniliśmy jednak bardzo wysoko – dodaje Jarosław Serafin.

Kampania przedsprzedażowa na stronie Czacha Games ruszy 1 lipca o godzinie 10:00 i potrwa do 18 lipca do godziny 18:00.  W dniu premiery będziemy mogli kupić ją jedynie za pośrednictwem oficjalnego sklepu Czacha Games. Przewidywana cena "Katedry Koszmarów" to 399 złotych.