Nowy Pan Kleks - Tomasz Kot w roli głównej

Jeśli ktokolwiek z was tęsknił za szalonymi przygodami Pana Kleksa, mamy dobrą wiadomość – kultowy film „Akademia Pana Kleksa” powraca! Wszystko wskazuje na to, że Piotr Fronczewski znalazł godne zastępstwo.

Reklama

Rolę legendarnego profesora Ambrożego Kleksa zagra Tomasz Kot, aktor znany m.in. z ról w filmach „Bogowie” i „Zimna Wojna”. Jak podaje reżyser – Maciej Kawulski – nowa wersja „Akademii Pana Kleksa” ukaże prawdziwą magię we współczesnym świecie. 

Podobno castingi do roli Pana Kleksa były bardzo zacięte. Tomasz Kot pokonał w nich m.in. Macieja Musiałowskiego i Pawła Deląga.

 

„Akademia Pana Kleksa” – kiedy premiera?

Szczegóły dotyczące produkcji nie są znane. Nie znamy również daty premiery filmu.

Póki co wiadomo, że nowa „Akademia Pana Kleksa” będzie bazowała na współczesności. Kultowa historia Jana Brzechwy z pewnością spotka się z zainteresowaniem szerokiej publiczności, tym bardziej, że pokolenie, które pokochało pierwszą filmową adaptację, dziś ma już swoje dzieci. Nowa wersja zatem to dialog z najmłodszymi, współczesnymi widzami, ale jednocześnie powrót do lat dzieciństwa dla tych, którzy wychowali się w czasach PRL-u.