Długo zapowiadany serial Amazona z uniwersum „Władcy Pierścieni” wreszcie ma swój oficjalny tytuł. Twórcy zamieścili w serwisie YouTube pierwszy klimatyczny zwiastun, według którego produkcja będzie zatytułowana „The Lord of Rings: Rings of Power” – „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”.

Reklama

„Władca Pierścieni” od Amazona – premiera

Dotychczas Amazon ujawnił bardzo niewiele informacji i szczegółów na temat swojej flagowej produkcji. Wiadomo, że serial pojawi się na platformie 2 września 2022 r. i jego fabuła w głównej mierze skupi się na Drugiej Erze Śródziemia, czyli na czasach gdy Sauron osiągnął swą pełną moc i doprowadził do upadku kolejnych cywilizacji.

Widzowie zapoznają się więc z historią osadzoną przed książkową trylogią Tolkiena i filmową Petera Jacksona. Serial co prawda będzie częściowo do nich nawiązywał poprzez niektóre długowieczne postaci głównej serii, ale zostaną one zagrane przez innych aktorów. Ujawniony tytuł potwierdza też, że ​​produkcja Amazona skupi się nie tylko na Jednym Pierścieniu, ale także na pozostałych, które zostały wykute, by kontrolować królestwa, które Sauron chciał zdominować.

Najdroższy serial w historii

Amazon już od dawna zapowiadał olbrzymi rozmach swojej flagowej produkcji, a sam Jeff Bezos również pokłada w niej olbrzymie nadzieje. Budżet serialu „The Lord of Rings: Rings of Power” wynosi bowiem 465 mln dolarów – zdecydowanie więcej niż budżet całej filmowej trylogia Petera Jacksona, która kosztowała 281 mln dolarów.

Showrunnerami „Władcy Pierścieni” od Amazona są J.D. Payne oraz Patrick McKay, wiadomo też że pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje J. A. Bayona, twórca m.in. filmu „Jurasic World: Upadłe Królestwo”. W obsadzie znajdą się z kolei Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova czy Charles Edwards.