Hity Netflixa: Film „Jak zostałem gangsterem” znowu triumfuje?

Film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w reżyserii Macieja Kawulskiego już w pierwszych dniach od premiery zyskał miano nowego polskiego hitu. I choć od tego czasu minęły już trzy lata, wiele osób z chęcią do niego powraca. Teraz produkcję mieli okazję ocenić także zagraniczni widzowie. Jaki jest ich werdykt?

Reklama

Trzeba przyznać, że Maciej Kawulski miał wiele szczęścia. Film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” trafił do kin 3 stycznia 2020 roku, tuż przed pandemią koronawirusa. Dzięki temu zgromadził przed wielkim ekranem aż 1,14 mln widzów oraz sporo pozytywnych recenzji. Spirala popularności nakręcała się sama.

Nic dziwnego więc, że produkcją zainteresował się sam Netflix. Niedługo później mogliśmy oglądać ją na wspomnianej platfomie streamingowej, co okazało się dobrą decyzją. "Jak zostałem gangsterem" okazał się hitem w Polsce, ale do tej pory nie był dostępny dla widzów zagranicznych – aż do teraz...

 

„Jak zostałem gangsterem” najpopularniejszą produkcją Netflixa 2022

- Z nieukrywaną dumą i wielkim szczęściem pragnę poinformować, iż dziś odbędzie się światowa premiera filmu „Jak zostałem Gangsterem - historia prawdziwa”. 190 krajów sprawdzi ten tytuł w jednym momencie. To wielki zaszczyt - pisał na Instagramie Maciej Kawulski. 

Produkcja pojawiła się w 190 krajach 5 stycznia 2023. Zaledwie po kilku dniach od premiery na arenie międzynarodowej "Jak zostałem gangsterem" wskoczyło na trzecie miejsce wśród największych przebojów! Film Macieja Kawulskiego przegrał jedynie z „Na Noże” oraz „Bielmo”.

Najczęściej oglądano go w Ukrainie, Brazylii, Estonii, Grecji, Izraelu, Malezji, Maroko, Portugalii, Serbii, Wietnamie oraz  Stanach Zjednoczonych.