„Barbie” – wszystko, co wiemy o nowym filmie Grety Gerwig

Powroty do dzieciństwa zwykle bywają milsze nawet od spektakularnych nowości. Trudno zrozumieć więc, dlaczego do tej pory pomiędzy twórcami „Lego Movie” a „Transformers” nie znalazł się nikt na tyle odważny, by zdecydować się na stworzenie filmu o najsłynniejszej zabawce na świecie: BARBIE. Greta Gerwig postanowiła to jednak zmienić.

Reklama

Reżyserka Greta Gerwig i jej mąż Noah Baumbach już w 2019 roku dawali znać wszystkim fanom, że wkrótce ruszają z projektem, który może ożywić ich wspomnienia z dzieciństwa. Dopiero dwa lata później jednak informacja ta została oficjalnie potwierdzona. Kultowa Barbie właśnie przygotowuje się do wejścia na wielki ekran!

- To niesie za sobą wielki bagaż wspomnień i ogromną ilość nostalgii. Jednocześnie jednak staramy się nieco odmienić wizję tej cukierkowej postaci. Na ogół osoby, które słyszą, że powstanie film o „Barbie”, mówią: „pf, wiem, jaki będzie”, a potem słyszą, że reżyseruje go Greta Gerwig i nie są już tak pewni siebie – mówiła Greta Gerwig w rozmowie z brytyjskim „Vogue”.

A jednak sama zapowiedź „Barbie” była jedynie kroplą w morzu zaskoczeń. Dlaczego? Ponieważ, jak już wspomniała reżyserka, produkcja, której główną postacią jest stereotypowa blond lalka, nie kojarzy się z kinem wysokiej klasy.

- To może być koniec mojej kariery – mówiła sama Greta Gerwig w jednym z wywiadów.

Tymczasem obsada filmu wydaje się zupełnie zaprzeczać potencjalnej amatorszczyźnie projektu.

Margot Robbie i Ryan Gosling w filmie "Barbie"

Już w zeszłym roku doszły nas słuchy, że w postać samej Barbie wcieli się nie kto inny jak doceniana i uwielbiana przez tłumy Margot Robbie. Aktorka wyznała, że ani przez chwilę nie obawiała się o sukces tej produkcji.

- Czułam się zaszczycona, gdy przyjmowałam tę rolę. Czuję, że film może mieć niesamowicie pozytywny wpływ – zarówno na dzieci, jak i na dorosłych – powiedziała o nowej roli Margot Robbie w oświadczeniu prasowym.

I cóż możemy powiedzieć? Gdy w sieci pojawiły się pierwsze zajawki z planu, wiedzieliśmy już, że Greta Gerwig trafiła w samo sedno. Margot Robbie w blond peruce i cukierkowych ubraniach, siedząca w różowym samochodzie to klasyka gatunku.

Ale jak wiadomo, żadna Barbie nie obejdzie się bez swojego Kena, a ten, z pewnością rozkocha w sobie także mnóstwo innych kobiet, bo zagra go sam Ryan Gosling!

- Scenariusz „Barbie” był najlepszym, jaki czytałem! Tuż po otrzymaniu oferty wyszedłem na podwórko i wiecie gdzie leżał mój Ken? Leżał w błocie, twarzą do dołu, zaraz obok wygniecionej cytryny! Wysłałem jego zdjęcie do Grety Gerwig i napisałem: „Będę twoim Kenem, bo ta historia musi w końcu zostać opowiedziana” – opowiadał Ryan Gosling w rozmowie z „Variety”.

Ale Ryan Gosling i Margot Robbie to tylko początek iście gwiazdorskiej obsady „Barbie”. Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie?

„Barbie Movie” – obsada

W filmie „Barbie” zagra także Will Ferrell, który wcieli się w dyrektora generalnego firmy Mattel. O swojej roli mówił w wywiadzie dla „Wall Street Journal Magazine”:

- Mogę grać dyrektora generalnego Mattel, być facetem niewrażliwym i dziwnym, którego rola opiera się na tym, żeby po prostu niczego nie zepsuć… To tak samo dziwne, jak on sam. W każdym razie to mnie ekscytuje.

Ponadto w obsadzie znajdują się: America Ferrera, Kate McKinnon, Michael Cera, Emma Mackey, Alexandra Shipp, Ariana Greenblatt, Emerald Fennell, Kingsley Ben-Adir, Sharon Rooney, Anna Cruz Kayne, Ritu Arya, Connor Swindells, Jamie Demetriou i Marisa Abela .

Zagraniczne media donoszą także, że Issa Rae i Hari Nef zagrają alternatywne wersje Barbie, natomiast Simu Liu i Ncuti Gatwa podobno zagrają w alternatywne wersje Kena.

O czym będzie film „Barbie”?

Na temat filmu „Barbie” słyszeliśmy już wiele. Żadna z wersji jednak do dziś nie została oficjalnie potwierdzona przez produkcję.

Najprawdopodobniej sama fabuła skupi się wyrzuceniu Barbie z jej idealnego, różowego świata, aby odnalazła zupełnie nową siebie. To natomiast sprawi, że pokochają ją wszystkie dzieci zachęcone do poszukiwania tego, kim one same chcą być. 

- Ludzie nie mają pojęcia, czego się spodziewać po tym filmie i myślę, że to jest ta właściwa atmosfera. Cokolwiek myślicie o fabule, wiedzcie, że na pewno będzie skupiała się na czymś innym – powiedziała America Ferrera dla „People”

Pierwszy zwiastun „Barbie” jest jednak dokładnie taki, jaki ten film mógłby się wydawać.

„Barbie” – pierwszy zwiastun

- Od zarania dziejów małe dziewczynki bawiły się lalkami. Ale lalki te zawsze przyjmowały formę niemowlaka, dopóki… - słyszymy w pierwszym oficjalnym zwiastunie filmu „Barbie”.

No właśnie, dopóki co? Oczywiście, dopóki nie pojawiła się ona – smukła blondynka o niebieskich oczach, wspaniała lalka Barbie, dla której nie ma żadnych ograniczeń. W taki sposób właśnie Greta Gerwig nawiązuje do wielkiej historii zabawek, w której laleczki Mattel odegrały kluczową rolę.

Później na ekranie możemy zobaczyć już tylko jedno: wszystkie małe dziewczynki, jak jeden mąż roztrzaskują swoje niemowlęce lalki, by zanurzyć się w różowy świat Barbie. A co będzie potem? Na to będziemy musieli jeszcze poczekać.

Kiedy premiera filmu „Barbie”?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, „Barbie” pojawi się w kinach 21 lipca 2023 roku. Mamy zatem jeszcze trochę czasu na to, by zaopatrzyć się w różowe okulary i razem z Barbie patrzeć przez nie na świat!