Very Peri kolorem roku 2022 według Pantone

Barwa o numerze 17-3938, czyli Very Peri, ma być nowym początkiem. Zdaniem ekspertów Pantone świeżo wybrany kolor roku 2022 totalnie odbiega od odcieni Ulimate Grey i Illuminating Yellow, które królowały w ubiegłym roku.

Reklama

Błękit z przebłyskami fioletu i czerwieni symbolizuje… ekrany monitorów, które zdaniem ekspertów są przejściem pomiędzy „normalnością”, a światem opanowanym przez pandemię.

- Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, nasze przekonania i standardy są zupełnie inne niż kiedyś. Życie połączyło się z cyfrowym światem, który pozwolił nam przekroczyć granice rzeczywistości, otwierając oczy na zupełnie nowe rozwiązania. Very Peri pomoże nam przyjąć zmieniony krajobraz możliwości – czytamy w komunikacie Instytutu Pantone.

 

Very Peri - kolor roku 2022 według Pantone / materiały prasowe Very Peri - kolor roku 2022 według Pantone / materiały prasowe

Kolor roku 2022 - symbol nowej rzeczywistości

Pandemia koronawirusa wymusiła na nas zmianę wszystkich przyzwyczajeń i działań, nad którymi pracowaliśmy przez lata, ale wszystko wskazuje na to, że dzięki temu wkroczyliśmy do nowej rzeczywistości. Czy Very Peri pomoże nam ją w pełni zaakceptować?

- Trendy kolorystyczne w świecie cyfrowym przenikają się ze światem rzeczywistym i odwrotnie. (…) Very Peri łączy w sobie wierność i stałość niebieskiego z ekscytacją czerwieni. Razem tworzą inspirującą mieszankę nowości  – twierdzą eksperci Instytutu Pantone.

Very Peri - kolor roku 2022 / materiały prasowe Very Peri - kolor roku 2022 / materiały prasowe

Co ciekawe, wybranie akurat tego odcienia na kolor roku 2022 to wynik współpracy Instytutu Pantone z Microsoftem. Nowa barwa ma pojawić się m.in. w Power Poincie, na Teamsach czy w systemie Windows.

Instytut Pantone wybrał również dodatkowe kolory dedykowane na przyszły rok. Oto pełne zestawienie. Który podoba się Wam najbardziej? 

Kolory roku 2022 - 8 modnych odcieni według Pantone / materiały prasowe Kolory roku 2022 - 8 modnych odcieni według Pantone / materiały prasowe