"Pan Samochodzik i templariusze" na Netflixie

Dwunastotomowa seria opowiadająca o losach Pana Samochodzika należy do absolutnych klasyków polskiej literatury przygodowej. Teraz Netflix planuje przypomnieć o niej polskim odbiorcom poprzez zaplanowaną na 2023 r. ekranizację czwartego tomu serii pt. „Pan Samochodzik i templariusze”.

Reklama

„Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów” – czytamy w oficjalnym opisie filmu.

Premiera ekranizacji „Pana Samochodzika i templariuszy” zaplanowana jest na 2023 r. Za reżyserię odpowiada Antoni Nykowski, autorem scenariusza jest z kolei Bartosz Sztybor. Film wyprodukuje Orphan Studio. Na ten moment nie wiadomo natomiast, kto pojawi się w obsadzie filmu.

Dotychczas książki z kultowej serii Zbigniewa Nienackiego przenoszono na ekran kilkukrotnie. W 1971 r. nakręcono m.in. pięcioodcinkowy serial „Samochodzik i templariusze” ze Stanisławem Mikulskim w roli głównej. Filmowa adaptacja po raz ostatni pojawiła się w 1991 r., kiedy to na ekrany kin wszedł film zatytułowany „Latające machiny kontra Pan Samochodzik”.

Premiery na Netflixie

„Pan Samochodzik i templariusze” nie jest jednak jedyną polską premierą zapowiedzianą przez Netflix. Serwis zapowiedział m.in. film „Broad Peak” w reżyserii Leszka Dawida, horror Bartosza M. Kowalskiego, a także dwa seriale „Detektyw Frost” oraz „Informacja zwrotna” oparte odpowiednio na powieściach  Remigiusza Mroza oraz Jakuba Żulczyka.