Sukcesja - co wiemy o czwartym sezonie serialu?

Przez trzy pierwsze sezony „Sukcesja” zapisała się w świadomości widzów i krytyków jako jeden z najlepszych i najciekawszych seriali ostatnich lat. Produkcja śledząca losy Royów, wewnętrznie skonfliktowanej rodziny potentatów medialnych, tylko w 2022 r. otrzymała łącznie dwadzieścia pięć nominacji do telewizyjnych nagród Emmy – w tym rekordowe czternaście w kategoriach aktorskich.

Reklama

Na fali sukcesu serialu HBO jeszcze w październiku 2021 r. ogłosiło powstanie czwartego sezonu produkcji. I zresztą trudno się dziwić, ponieważ ostatni odcinek trzeciej serii był jednym z najbardziej zaskakujących finałów ostatnich lat, który jedynie zaostrzył apetyty na to, co przyniesie przyszłość. W oczekiwaniu na czwarty sezon „Sukcesji” prześledźmy więc, co na ten moment wiemy o kolejnej odsłonie hitu HBO.

Sukcesja, sezon 4 – kiedy premiera?

HBO oficjalnie potwierdziło, że premiera czwartego sezonu „Sukcesji” zaplanowana jest na 26 marca 2023 roku. Zgodnie z zapowiedziami producentów najnowsza odsłona serialu powróci też do dziesięcioodcinkowej formuły, od której w drodze wyjątku odstąpiono jedynie w trzeciej, dziewięcioodcinkowej serii. Wszystko wskazuje też na to, że nadchodzący sezon czwarty będzie ostatnim.

Sukcesja, sezon 4 – obsada

Widzowie mogą spodziewać się także powrotu większości obsady „Sukcesji”. Na liście potwierdzonych odtwórców głównych ról znajdują się Brian Cox (Logan Roy), Jeremy Strong (Kendall Roy), Kieran Culkin (Roman Roy), Sarah Snook (Siobhan Roy), Alan Ruck (Connor Roy), Matthew Macfadyen (Tom Wambsgans), Nicholas Braun (Greg Hirsh) oraz J. Smith Cameron (Gerri Kellman).

W niezmienionym składzie powróci także obsada drugoplanowa: Peter Friedman (Frank Vernon), David Rasche (Karl Muller), Fisher Stevens (Hugo Baker), Justin Lupe (Will Ferreyer) oraz Hiam Abbass (Marcia Roy). W sezonie trzecim pojawili się także Alexander Skarsgård, Hope Davis i Adrien Brody. Na ten moment potwierdzono jedynie występy pierwszej dwójki.

Sukcesja, sezon 4 – pierwszy pełny zwiastun

2 marca HBO zaprezentowało także pierwszy oficjalny zwiastun sezonu czwartego „Sukcesji”. Wideo ukazuje m.in. rodzeństwo Royów wspierające się wzajemnie w nowo utworzonym sojuszu przeciwko swojemu ojcu oraz Toma i Grega, którzy próbują się odnaleźć w nowo zawartym przymierzu z Loganem Royem. Widzimy także sporo scen z udziałem Alexandra Skarsgårda, dużo oskarżeń rzucanych między bohaterami oraz mnóstwo mieszanych emocji na twarzach bohaterów.

Sukcesja, sezon 4 – fabuła

W tym kontekście z pewnością poznamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: co dalej z firmą Waystar, kto przejmie „tron” po Loganie Royu, czy Shiv jest świadoma zdrady Toma i czy Tom w ogóle się jej dopuścił, a także co dalej z kuzynem Gregiem?

Pewne jest aktualnie jedno: szykuje się kolejne rodzinne spotkanie – tym razem w Norwegii – gdzie po raz kolejny będziemy świadkami gry pozorów, zdrad i nieoczekiwanych sojuszy.