„The Whale” - niezwykła metamorfoza Brendana Frasera

Studio A24 opublikowało pierwsze zdjęcia z planu filmu „The Whale” – „Wieloryb”, w którym wcielający się w główną rolę Brendan Fraser przeszedł nieprawdopodobną fizyczną transformację.

Reklama

Produkcja opowiada historię nauczyciela o imieniu Charlie, który próbuje odbudować więź ze swoją siedemnastoletnią córką po tym, jak zostawił ją i jej matkę dla swojego kochanka. Śmierć mężczyzny wywołuje jednak w Charliem spiralę poczucia winy, z którą bohater próbuje sobie radzić objadając się kompulsywnie. W efekcie tyje do niemal 300 kilogramów.

I choć wcielający się w tę postać Brendan Fraser już od lat zmagał się do pewnego stopnia z otyłością i w niczym nie przypominał muskularnego gwiazdora kina akcji, którym był w latach 90., to jednak jego fizyczna metamorfoza do roli Charliego wprawiła jego fanów w zachwyt.

„The Whale” - fani domagają się Oscara dla Brendana Frasera

Wielu fanów aktora na Twitterze zaczęło już domagać się Oscara dla Frasera za pierwszoplanową rolę w filmie Aronofsky’ego.

– Brendan Fraser może już przygotowywać kilka wariacji swojej przemowy oscarowej, ponieważ jeśli film okaże się dobry, uważam, że zmiecie konkurencję – napisał jeden z użytkowników. – Oto renesans Frasera, na który czekałem. Najpewniej dostanie za tę rolę Oscara – napisał inny.

Sam Fraser w rozmowie z „Newsweekiem” przyznał, że jego transformacja do filmu „The Whale” jest daleka od tego, co robił w swojej dotychczasowej karierze.

– To z pewnością będzie coś, czego jeszcze nie widzieliście. […] Nie przechwalając się zanadto, wiem, że ta rola pozostawi po sobie niesamowite wrażenie – powiedział aktor.

I rzeczywiście, Fraser dotychczas znany był głównie z ról w filmach akcji takich jak „Mumia” oraz ze swoich wczesnych występów w komediowych produkcjach pokroju „George prosto z drzewa” czy „Zakręcony”. „Wieloryb” będzie więc doskonałą okazją, by aktor zaprezentował światu swój prawdziwy kunszt.

U boku Frasera w „The Whale” pojawią się m.in. znana ze „Stranger Things” Sadie Sink, Hong Chau, Samantha Morton oraz Ty Simpkins. Film swoją premierę będzie miał podczas tegorocznego Filmowego Festiwalu w Wenecji.

Brendan Fraser nigdy w swojej karierze nie zdobył nominacji do Oscara.