Open’er Festival 2022 – wykonawcy

Choć Open’er Festival 2022 wystartował w środę 29 czerwca, to jednak najbardziej obleganym przez fanów dniem okazał się piątek 1 lipca – trzeci dzień wydarzenia.

Reklama

Przede wszystkim dlatego, że na festiwalowych scenach właśnie tego dnia wystąpią wykonawcy i wykonawczynie światowego formatu tacy jak Megan Thee Stallion, Dua Lipa, Martin Garrix czy Michael Kiwanuka, a także polskie gwiazdy hip-hopu m.in. Jan Rapowanie, Oki, Young Igi i Otsochodzi w ramach kolektywu OIO oraz Young Leosia.

Open’er Festival – „Kupię karnet” pojawiło się na niebie

Przy tak mocnym line-upie trudno się więc dziwić, że fani, którym wcześniej nie udało się kupić wejściówek, będą próbować wszelkich sposobów, by dostać się na teren lotniska w Gdyni.

Najprostszym z nich jest oczywiście napisanie ogłoszenia o chęci zakupu biletu na kartonie i szukanie szczęścia przed festiwalowymi bramkami – taki widok nie dziwi zresztą nikogo, bowiem to powszechna praktyka przed wieloma popularnymi muzycznymi wydarzeniami. Zupełnie czym innym jest jednak stworzenie gigantycznego ogłoszenia na niebie.

Open’er Festival 2022. Kupię karnet nad Gdynią/fot. Flightradar24 Open’er Festival 2022. Kupię karnet nad Gdynią/fot. Flightradar24

Użytkownicy aplikacji Flightradar24, która w czasie rzeczywistym śledzi trasy lotnicze samolotów na całym świecie, w piątek 1 lipca w godzinach porannych mogli zobaczyć w swoich telefonach bardzo niecodzienny widok. Jeden z fanów Open’era wykonał nad Gdynią przelot awionetką, którego trasa ułożyła się w napis: „KUPIE KARNET” w towarzystwie rysunku serca pod spodem.

Z informacji we Flightradarze24 wynika, że awionetka została wynajęta przez firmę Salt Aviation, ale aktualnie nie wiadomo, kto zasiadał za jej sterami i czy ostatecznie udało się mu lub jej dostać bilet na trzeci dzień Open’era. Ze względu jednak na viralowy potencjał ogłoszenia mamy wrażenie, że autor lub autorka napisu nie będzie mieć problemu z szybkim znalezieniem biletów.

Trzymamy kciuki, szkoda by było, by tak kreatywny pomysł się zmarnował.