Nowy Jork tonie w kwiatach. To "Kwiatowy Banksy"

Lewis Miller to utalentowany stylista kwiatów, którego portfolio „ugina się” pod gwiazdorską obsadą. Jako właściciel Lewis Miller Design nadzorował kwieciste aranżacje dla imprez MET, Versace, a nawet American Express. Niemniej jednak kwiaciarz prawdziwą sławę zawdzięcza projektowi „Flower Flash”, który przyniósł mu życiową i zawodową satysfakcję.

Reklama

"Kwiatowy Banksy" - jak mówią o nim mieszkańcy Big Apple, zaskakuje przechodniów Nowego Jorku kwiecistymi instalacjami. Kompozycje tworzone są pod osłoną nocy w niekonwencjonalnych miejscach. Spośród nich wyróżniają się te w koszach na śmierci, budkach telefonicznych oraz wokół znaków drogowych.

- Obdarowywanie kwiatami mieszkańcom Nowego Jorku to pomysł, który od jakiegoś czasu krążył mi po głowie. Uwielbiam swoją pracę jako projektant kwiatów, ale czułem silną potrzebę zrobienia czegoś dla wszystkich nowojorczyków - opowiada artysta.

"Flower Flash"- projekt, który upiększył Nowy Jork

Któregoś dnia wychodząc z pracy z bukietem piwonii w rękach, zauważył, że ludzie są spragnieni piękna. Wówczas wpadł na pomysł kwiatowych instalacji w centrum miasta. Tak wyglądały początki „Flower Flash”.

Pierwszy projekt powstał wokół pomnika Johna Lennona w Central Parku w 2016 roku. Wówczas pod osłoną nocy artysta wspólnie ze swoim zespołem stworzył kwiatową psychodeliczną aureolę wokół mandali z napisem „Imagine” przy pomniku.

- Kiedy pakowaliśmy zapasy i wychodziliśmy z parku, byłem zdumiony, jak szybko uformował się tłum. Liczyłem na uśmiechy, takie, które pojawiają się, gdy doświadczasz chwili życzliwości. To był mój cel, moja wizja: wywołać pozytywną, emocjonalną reakcję za pomocą kwiatów - opisuje cel przedsięwzięcia,

Artysta stał się rozpoznawalny także dzięki zasięgom mediów społecznościowych. Turyści oraz mieszkańcy Nowego Jorku chętnie publikują zdjęcia w towarzystwie niekonwencjonalnych i przepięknych bukietów.

Ze wszystkimi kwiecistymi instalacjami, ideami i pasją artysty można zapoznać się w jego pierwszej książce „Flower Flash” z 2021 roku.