Nowe perfumy Guerlain L’Heure Bleue - 17 tys. dolarów za wielki perfumeryjny błękit

Czy nowe Guerlain L’Heure Bleue to najdroższe perfumy na świecie? Cóż, z pewnością znalazłyby się w pierwszej piątce! Na ten moment wyprzedza je jedynie zapach Shumukh zaprojektowany przez Adama Aliego i zaprezentowany kilka lat temu w Burj Khalifa. Cena tychże perfum to niespełna 1,3 mln dolarów.

Reklama

Nowe Guerlain L’Heure Bleue kosztują 17 tys. dolarów i powstały w związku z 110 urodzinami kultowego zapachu francuskiej marki. Aby uczcić ten moment, Guerlain podjęło współpracę z Fundacją Yves Klein, tworząc limitowaną serię 37 1,5-litrowych flakonów L’Heure Bleue.

Choć legendarny zapach Guerlain jest wodą perfumowaną, w tym przypadku mamy do czynienia z wysokim stężeniem zapachu, co znacznie podwyższyło jego wartość. Nie bez znaczenia jest również przepiękny flakon, który jest prawdziwym dziełem sztuki!

Nowe perfumy Guerlain L’Heure Bleue / materiały prasowe Nowe perfumy Guerlain L’Heure Bleue / materiały prasowe

 

Hipnotyzująca ultramaryna Yvesa Kleina we flakonie Guerlain 

Flakon Guerlain L’Heure Bleue „okrywa” hipnotyzująca, głęboka ultramaryna – znak rozpoznawczy francuskiego artysty Yvesa Kleina. Twierdził on, że to właśnie IKB (International Klein Blue) jest najdoskonalszą barwą, jaką zobaczyć może ludzkie oko, ponieważ pozbawiony jest jakichkolwiek wymiarów.

Jednak promienna, niemalże wciągająca, ultramaryna nie powstała w naturze. Została stworzona właśnie przez Ivesa Kleina i jego współpracownika Édouarda Adama - paryskiego dostawcę farb artystycznych. To on na prośbę malarza opracował nietypową niebieską farbę składającą się z ultramaryny syntetycznej i spoiwa żywicznego.

W 1957 roku Yves Klein zorganizował wystawę „Proposition Monochrome. Blue Epoch”, na której zaprezentował 11 niebieskich płócien. W sumie francuski artysta namalował aż 194 dzieła, których głównym tematem był IKB, a właściwie jego oddziaływanie na odbiorcę.

Nic więc dziwnego, że wiekowa marka Guerlain postanowiła sięgnąć po IKB, tworząc swój jubileuszowy flakon L’Heure Bleue. Tak oto, dzięki współpracy z Fundacją Yvesa Kleina 37 ultramarynowych jubileuszowych zapachów trafi do największych miłośników perfum i najbardziej wytrawnych kolekcjonerów. Warto również dodać, że cudowny korek do flakonu w kształcie karcianego serca zaprojektował Raymond Guerlain.

Nowe perfumy Guerlain L’Heure Bleue / materiały prasowe Nowe perfumy Guerlain L’Heure Bleue / materiały prasowe

 

Kolekcjonerskie perfumy Guerlain - wiekowa kompozycja w stylu vintage 

Co kryje jednak ta wyjątkowa „artystyczna niebieskość”? W środku znajdziemy pudrową mieszankę żywicznych bursztynów, bergamotki i delikatnych kwiatów – kompozycję opartą na legendarnym „zapachowym bukiecie” Guerlain.

Świadomość, że właśnie tak mogły pachnieć paryska bohema, londyńskie elity i pasażerowie Titanica, dodaje legendarnym perfumom Guerlain niepowtarzalnego – nomen omen - kolorytu!

- Słońce zaszło, ale noc jeszcze nie zaszła. To godzina zawieszenia – opisywał swoje perfumeryjne arcydzieło Jacques Guerlain w 1912 roku. Podobno do powstania perfum zainspirował go pewien wieczór nad Sekwaną.

Wróćmy jednak z tej podróży w czasie do 2022 roku! 37 flakonów Guerlain L’Heure Bleue pojawiłp się w sprzedaży 1 października 2022 roku i trafiły do sklepu internetowego, jak i butików marki na całym świecie. Twórcy 1,5-litrowego flakonu zapewniają, że składniki zapachu są tak skondensowane i intensywne, że z pewnością perfumy posłużą właścicielom na długie lata. Sam flakon natomiast, nawet po wyczerpaniu zapachu, będzie mieć wyjątkową wartość estetyczną i kolekcjonerską!