"Mała syrenka" - nowa wersja kultowej animacji Disneya 

Odkąd w sieci zaczęły krążyć informacje na temat nowej "Małej syrenki", widzowie podzielili się na dwa obozy - tych, którzy kochają klasyczną animację Disneya i tych, którzy są ciekawi wersji aktorskiej. 

Reklama

Oczywiście najwięcej emocji wzbudzał wybór aktorki, która wciela się w tytułową bohaterkę. W roli Ariel zobaczymy bowiem Halle Bailey, która do tej pory była głównie znana ze swoich muzycznych osiągnięć. 22-latka o ciemnej karnacji jako "Mała syrenka" jest dla jednych znakiem czasów i postępu, dla drugich zaś zbyt wielką zmianą względem oryginalnej animacji.

Choć zapowiedź "Małej syrenki" nie zdradzała zbyt wiele, niektórzy uznali, że zobaczyli wystarczająco dużo, aby tę produkcję zbojkotować.

Mała Syrenka - plakat filmu / materiały prasowe Mała Syrenka - plakat filmu / materiały prasowe

 

"Mała syrenka" - nowy zwiastun

Podczas ceremonii wręczenia Oscarów 2023 Disney zaprezentował nowy zwiastun "Małej syrenki". Tym razem z wideo można dowiedzieć się nieco więcej. Pierwszy raz widać pozostałych bohaterów filmu -  Urszulę, króla Trytona, księcia Erica i małych przyjaciół Arielki - w tym Sebastiana. Widz może też przenieść się do podwodnego królestwa, w którym dzieje się większość akcji, a także zobaczyć, jak prezentują się sceny kręcone na powierzchni

"Mała syrenka" - obsada i polski dubbing

Wiadomo już, że w obsadzie filmu znaleźli się: Halle Bailey, Daveed Diggs, Awkwafina, Jonah Hauer-King, Javier Bardem i Melissa McCarthy, jednak w Polsce bohaterowie będą mówić w naszym języku. 

W sieci pojawił się zwiastun "Małej syrenki" w polskiej wersji, jednak dystrybutor na razie nie zdradza, kto użyczył głosu postaciom w naszym kraju

W trailerze słychać także fragment "Naprawdę chcę" - piosenki, którą w oryginalnej animacji wykonywała Beata Jankowska. Internauci nie mogą wykazać się kreatywnością i wskazać swoich typów co do dubbingu, ponieważ możliwość komentarzy została wyłączona.

"Mała syrenka" - o czym jest?

"Mała syrenka" to aktorska wersja kultowej animacji Disneya z 1989 roku. Film został wyreżyserowany przez Boba Marshalla - specjalistę od musicali, zatem z pewnością możemy spodziewać się nie tylko wartkiej akcji, ale też wielu akcentów muzycznych. 

"Mała syrenka" to inspirowana baśnią Hansa Christiana Andersena opowieść o syrence Ariel, najmłodszej córce władcy oceanów Trytona, która jest piękna, odważna i żądna przygód. Przez fascynację światem ludzi trafia na powierzchnię, gdzie poznaje księcia Eryka i z miejsca się w nim zakochuje. Z wzajemnością.

Wszyscy przestrzegają ją przed wejściem w świat ludzi, ale Ariel podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą. Syrenka będzie mogła żyć na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka.

Kiedy planowana jest premiera "Małej syrenki" w Polsce? Nowa  "Mała syrenka" wejdzie do polskich kin 26 maja 2023 roku, czyli dokładnie w Dniu Matki.