Melodia „Opening” z iPhone’a w wersji instrumentalnej podbija internet

W filmie opublikowanym na Instagramie dźwięki alarmu "Opening" z iPhone’a budują się w piękne crescendo, które z każdym kolejnym odtwarzaniem brzmi coraz bardziej imponująco. To wszystko za sprawą pianisty Tony’ego Anna z Toronto, który zagrał znany budzikowy motyw.

Reklama

Rolka z dźwiękiem zamieszczona na Instagramie ma już ponad 19 mln wyświetleń i 1,3 mln polubień. Film można również oglądać na YouTube'ie: 

Tony Ann stworzył dwuipółminutową balladę, która bazuje na dźwięku "Opening". Nie jest to jednak odwzorowanie znanego nam dźwięku, kompozytor postanowił rozwinąć znaną nam melodię, wychodząc z oryginału.

 

Tony Ann – kim jest autor fortepianowej wersji iPhone’owego budzika?

 Tony Ann jest pianistą, związanym z wytwórnią Decca, kompozytorem i autorem tekstów, pochodzącym z Toronto w Kanadzie. Zyskał popularność dzięki nieoczywistym przeróbkom znanych melodii, a także własnym kompozycjom inspirowanych codziennością.

Tony Ann swoją muzyczną podróż rozpoczął jako klasyczny pianista, takimi osiągnięciami jak zdobycie głównej nagrody na Kanadyjskim Narodowym Konkursie Muzycznym w 2011 roku. Tony studiował muzykę w Claude Watson Arts Program (Toronto), Cleveland Institute of Music (Cleveland), a obecnie studiuje w Berklee College of Music w Bostonie – jak można dowiedzieć się z jego profilu na Soundcloud. Na Instagramie zbudował już stałą i ciągle powiększającą się grupę odbiorców.

Internauci są zachwyceni dźwiękiem stworzonym przez Tony’ego Ann i domagają się, aby Apple wprodzawdził tę wersję melodii do swoich urządzeń.