Netflix nie wyprodukuje serialu Meghan Markle

Rok 2022 jest dla Netflixa wyjątkowo pechowy. Po ogromnej stracie subskrybentów i uderzających potyczkach finansowych platforma rozpoczęła falę rezygnacji z wielu zaplanowanych produkcji.

Reklama

Jedną z nich jest serial animowany „Pearl”, który miał powstać z inspiracji wpływowymi kobietami historii. Był to pierwszy projekt przygotowywany przez Meghan Markle i księcia Harry’ego w ramach działalności ich serwisu Archwell Productions.

Netflix zaznaczył przy tym, że decyzja związana z przerwaniem produkcji „Pearl” nie wpłynie na inne projekty. Aktualnie trwają prace nad serialem dokumentalnym „Heart of Invictus”. Zatem współpraca pomiędzy platformą a Archwell Productions -  póki co - wydaje się być niezagrożona.

Jak podaje Deadline, Netflix już wcześniej radził producentom, aby przenieśli swoje projekty gdzie indziej. Niestety Archwell nie zareagowało na ten pomysł. Zatem nie wiadomo, czy firma zdecyduje się na produkcję „Pearl” na innej platformie.

 

Netflix - mniej nowości i premier 

Pierwszy kwartał 2022 roku przyniósł Netflixowi ogromne straty. Niegdyś lider wśród serwisów streamingowych dziś mierzy się z masową rezygnacją subskrybentów i wielkim spadkiem wartości na giełdzie.

Rezygnacja z części zaplanowanych projektów okazuje się być jedyną właściwą drogą „ku dobremu”, choć część użytkowników platformy z pewnością nie zareaguje na tę wiadomość tak, jak życzyłyby sobie tego władze Netflixa.

Co to dla nas oznacza? Chyba nie powinniśmy przyzwyczajać się do zapowiedzianych netflixowych nowości, nawet jeśli potencjalnie mogłyby okazać się wielkim hitem.