NETFLIX: „Wednesday”, czyli nowa odsłona rodziny Addamsów

Rodziny Addamsów powraca, choć nie będzie taka, jak dotychczas. Poznajcie nowy serial Netflixa – „Wednesady”!

Reklama

Reżyser „Wednesday” Tim Burton – od początku zaznaczał, że chce stworzyć historię rodziny Addamsów dokładnie tak, jak przedstawił ją twórca  pierwowzoru Charles Addams. I do tego właśnie namawiali go autorzy scenariusza do nowego serialu - Miles Millar oraz Alfred Gough.

- Tim Bruton chciał, aby serial przypominał kreskówki Charlesa Addamsa, dlatego wprowadziliśmy pewne detale, jak np. to, że Gomez jest dużo niższy od Motricii. To trochę przeciwieństwo filmowej wersji. Poza tym, głowa rodziny Addamsów jest także bardzo wytworna. Nasza koncepcja wprowadza jednak do tego charakteru odrobinę nowości. Dzięki temu serialu nie możemy nazwać remakem a bardziej restartem – mówi dla Variety Alfred Gough.

Serial „Wednesday” ma pojawić się na Netflixie już jesienią 2022 roku, choć dla niektórych może wydawać się innowacyjny, bo fabuła skupi się przede wszystkim na jedynej córce Gomeza i Motricii Addamsów – Wednesday.

„Wednesday” – o czym jest serial?

Fabuła serialu opiera się na fali morderstw, które nękają małe miasteczko, w którym mieszka Wednesday. Co ciekawe, sama Wednesday nie jest już małą dziewczynką, którą pamiętamy z adaptacji filmowej sprzed lat. Tym razem mamy do czynienia ze złowieszczą licealistką – oczywiście wciąż ponurą, ale mniej uzależnioną od nakazów i zakazów rodziny.

Twórcy zapowiadają także niesamowity wątek wychodzenia Wednesday spod cienia spektakularnej matki. Ta nowa narracja może okazać się wielkim hitem, bo choć na co dzień jest nam dosyć znana, w przypadku rodziny Addamsów trudno szukać sytuacji typowych dla tradycyjnego środowiska rodzinnego.

Być może okaże się, że nawet tak szaleni ludzie jak Motricia i Gomez mierzą się z trudną, a czasami nudną codziennością? Odpowiedź przyjdzie wraz z premierą.

Póki co możemy być pewni, że na pewno przed ekranem nie zabraknie śmiechu i… doskonałego aktorstwa!

 

„Wednesday” na Netflixie - obsada 

Jeśli sama zapowiedź fabuły nie przekonuje was do obejrzenia „Wednesday”, obsada serialu z pewnością to zmieni. W rolę Motrizii Addams wcieli się sama Catherine Zeta-Jones, Gomeza Addamsa zagra Luis Guzmán, syna Pugsleya Isaac Ordonez, a tytułową Wednesday Jenna Ortega.

Obsada wygląda spektakularnie i nie ma się co dziwić. Tim Burton zatrudnił jako projektantkę kostiumów swoją wieloletnią współpracowniczkę  Colleen Atwood!

Pozostaje zatem jedno pytanie – co z figlarnym wujkiem Festerem?

- Sami musicie to sprawdzić – mówi Alfred Gough.

I z pewnością sprawdzimy!