Netflix pracuje nad komiksem. Czym zaskoczy nas „Grendel”?

Nowa produkcja Netflixa zapowiada wielkie emocje i fale ekscytacji. Po sukcesach „The Punisher” i „Jessica Jones” stało się dla nas oczywiste, że platforma nie odpuści sobie kolejnych produkcji, bazujących na znanych komiksach.

Reklama

Tym razem będzie to współpraca ze znanym wydawnictwem komiksowym, Dark House. Serial „Grendel” to adaptacja znanej serii z 1983 roku, której autorem jest Matt Wagner. Głównym bohaterem historii jest niepozorny pisarz Hunter Rose, który nocami zamienia się w cichego zabójcę Grendela. Hunter Rose powoli przejmuje kontrolę nad całym światem przestępczym w Nowym Jorku. Jak potoczą się jego losy? Na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale jesteśmy pewni, że będzie warto. Poznanie dwóch alter ego postaci zawsze budzi w widzach niesamowite emocje. Tymczasem niedawno pojawiła się informacja, że serial zostanie napisany i wyprodukowany przez Andrew Dobba, odpowiadającego m.in. za produkcje „Supernatural”, natomiast dwa pierwsze odcinki wyreżyseruje Rachel Goldberg.

„Grendel” na Netflixie. Obsada z Abubakrą Alim na czele!

Oprócz Abubakra Aliego w obsadzie zobaczymy także: Jaime Ray Newmana, Juliana Blacka Antelope, Madeline Zimę, Kevina Corrigan’a Emmę Ho, Erika Palladino, Brittany Allen oraz Andy’ego Mientusa. Mimo naprawdę obiecującej grupy aktorów, największą sensacją okazał się właśnie Abubakr Ali.

Po raz pierwszy w historii będziemy mogli zobaczyć aktora arabskiego pochodzenia, wcielającego się w główną postać komiksowej adaptacji. Matt Wagner przyznaje, że nie wyobraża sobie w tej roli nikogo innego:

- Nigdy nie byłem tak szczęśliwy, jak wtedy, kiedy dotarła do mnie wiadomość o zaadoptowaniu sagi „Grendel”. Dzięki inteligentnemu kierownictwu Adrew Dabba, kreatywnemu zespołowi i fantastycznej obsadzie, Dark House połączyło siły z Netflixem po to, aby stworzyć prowokacyjny serial, który przeniesie moich bohaterów do zupełnie nowego świata z zupełnie nową widownią. Jestem pewien, że koncepcja zaskoczy i rozbawi wszystkich widzów, pozostając w ich pamięci na długie lata. Jednak najbardziej ekscytuje się, gdy widzę, jak Abubakr Ali ożywia postać Grendela. Ten aktor ma w sobie ogromną charyzmę, niesamowity styl i zadziorność, wszystko jest dokładnie takie, jak sobie wyobrażałem – mówi autor komiksu.

Abubakr Ali w roli Abubakr Ali w roli

„Grendel” – nowa produkcja Netflix. Kiedy premiera?

Póki co „Grendel” jest jedynie zapowiedzią rozpoczęcia kolejnej współpracy pomiędzy Netflixem a Dark House. Kiedy pojawi się na platformie? Nie wiadomo. Biorąc jednak pod uwagę czas produkcji innych seriali, prawdopodobnie może ukazać się za dwa lata, a przy dobrych wiatrach na początku 2023 roku. Są to jednak jedynie przypuszczenia, a na oficjalne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać.