„Na noże 2” – premiera i obsada

Film „Na noże 2” oficjalnie znany jako „Glass Onion: A Knives Out Mystery” to jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów ostatnich lat. Kontynuacja kinowego hitu z 2019 r. ponownie skupi się na przygodach ekscentrycznego detektywa Benoita Blanca, który po raz kolejny będzie musiał zmierzyć się z tajemniczą zagadką kryminalną w stylu powieści Agathy Christie.

Reklama

W główną rolę ponownie wcieli się fenomenalny Daniel Craig, a poza nim na ekranie pojawią się m.in. gwiazdy takie jak Edward Norton, Kate Hudson, Kathryn Hahn, Janelle Monáe i Ethan Hawke.

Premiera filmu zapowiedziana jest na 23 grudnia 2022 r. na platformie Netflix, wcześniej produkcja trafi jednak na kilka dni do kinowej dystrybucji, by oficjalnie móc wziąć udział w wyścigu po Oscary.

„Na noże 2” ma trafić na duży ekran między 23 a 29 listopada w 600 kinach na całym świecie – przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale niewykluczone, że pojawi się także w Polsce. Informacja ta nie została jednak jeszcze oficjalnie potwierdzona.

„Na noże 2” – największy hit w historii Netflixa?

Z niemal całkowitą pewnością można natomiast stwierdzić, że „Na noże 2” od razu po premierze znajdzie się w czołówce najczęściej oglądanych produkcji w historii Netflixa. Prawdopodobne nawet, że stanie się pod tym względem liderem. Skąd te wnioski?

Poza fantastyczną obsadą, wśród głównych twórców filmu ponownie znalazł się scenarzysta Rian Johnson, który za swoją pracę przy pierwszej części „Na noże” otrzymał nominację do Oscara. Film ten okazał się także jednym z największych pozytywnych zaskoczeń ostatnich lat i nieprzypadkowo zarobił na całym świecie ponad 300 mln dolarów – ośmiokrotnie więcej niż wynosił jego budżet produkcyjny.

Potencjał w serii „Na noże” dostrzega także sam Netflix. W marcu ubiegłego roku serwis wykupił prawa do realizacji dwóch kolejnych części za kwotę 470 mln dolarów! Widzowie również zdają się wyczekiwać z niecierpliwością kolejnej części przygód Benoita Blanca, o czym świadczy popularność samego zwiastunu filmu. Od 8 września obejrzano go w serwisie YouTube ponad 12,3 mln razy!

„Na noże 2” – fabuła

Intrygująco prezentuje się też fabuła „Glass Onion: A Knives Out Mystery”. Znudzony brakiem intrygujących zleceń detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig) odpowiada na tajemnicze zaproszenie Milesa Brona (Edward Norton), amerykańskiego miliardera, właściciela przynoszącego krociowe zyski start-upu.

Blanc będzie musiał rozwikłać zagadkę śmierci Brona, a całość rozegra się na tle rajskiej scenerii greckich wysp. My już przebieramy nogami.