„Glass Onion” – wszystko, co wiemy o drugiej części filmu „Na Noże”

W 2019 roku, tuż po premierze, film „Na Noże” okazał się wielką kinową rewelacją. Dziś cały świat czeka już na kolejne zagadki, z którymi zmierzy się Daniel Craig jako detektyw Banoit Blanc i – ku ich zadowoleniu – w końcu nadszedł ten dzień. Przed nami premiera drugiej części – „Glass Onion: A Knives Out Mystery”!

Reklama

- Pisałem scenariusz do "Glass Onion" podczas lockdownu w 2020 roku i niczego nie pragnąłem wtedy bardziej niż wakacji na plaży. Tworzenie tych zagadek przynosi mi ogromną radość. Praca z Danielem Craigiem, zabawa z nim, angażowanie nowej grupy aktorów... Wszystko to po prostu daje mi szczęście - powiedział serwisowi Tudum twórca serii "Na noże" Rian Johnson.

Na noże 2 - o czym będzie film?

Tym razem detektyw Benoit Blanc wyruszy w podróż na jedną z greckich wysp, aby po raz kolejny przyjrzeć się pewnej tajemnicy, która spędza mu sen z powiek. I tym razem zwiastun zapowiada prawdziwy rollercoster, nie tylko w sferze emocjonalnej bohaterów.

- Prawda jest taka, że sukces jest zależny od opowiadanej historii i tyczy się to również kryminałów. Czy są postacie, na których ci zależy? Czy wciąga cię to emocjonalnie? Czy podążasz za tą historią? Połączenie tych wszystkich elementów, kwestia zagadki i warstwowe ułożenie sytuacji samo w sobie jest częścią zabawy. Ale zagadka nie może być kręgosłupem, który podtrzymuje całe ciało. Potrzebujesz dobrej historii – dodaje Rian Johnson.

Czy Rian Johnson zdobył tę „dobrą historię”? Taką mamy nadzieję, choć  jednego możemy być pewni – w filmie na pewno nie zabraknie genialnych aktorów!

„Glass Onion” – obsada

Oprócz Edwarda Nortona, Milesa Brona oraz – oczywiście - Daniela Craiga, na ekranie zobaczymy także Dave'a Bautistę, Madelyn Cline, Kate Hudson, Jessicę Henwick, Kathyn Hahn, Janelle Monáe oraz Lesliego Odoma Jr-a. Kogo zagra Ethan Hawke? To pozostanie tajemnicą prawdopodobnie aż do premiery.

Oficjalny trailer „Glass Onion” - kiedy premiera filmu?

„Glass Onion” pojawi się w kinach już 23 grudnia 2022. Nieco później będzie dostępny także dla subskrybentów  Netflixa. 

My już nie możemy się doczekać, zwłaszcza że zwiastun zapowiada naprawdę genialne kino!