MĘSKIE GRANIE 2022: Nowa piosenka i teledysk

Utwór „Jest tylko teraz” w wykonaniu Kwiatu Jabłoni, Bedoesa oraz Krzysztofa Zalewskiego promuje tegoroczną edycję trasy koncertowej Męskie Granie. Dokładnie 31 maja w południe organizatorzy zaprezentowali także teledysk do singla, a sprzedaż biletów wystartowała tego samego dnia o godzinie 15.

Reklama

Męskie Granie 2022 – skład i singiel promujący

Krzysztof Zalewski nie po raz pierwszy znalazł się w składzie Męskie Granie Orkiestry. W edycjach 2018 i 2019 współtworzył go m.in. z Dawidem Podsiadłą, Kasią Nosowską i Igorem Walaszkiem z zespołu Bass Astral x Igo.

W tym roku do Zalewskiego dołączą jednak debiutanci – zespół folkowo-popowy Kwiat Jabłoni (Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz) oraz raper Bedoes (Borys Przybylski), którzy wspólnie stworzyli singiel promujący imprezę pt. „Jest tylko teraz”.

MĘSKIE GRANIE 2022: Krzysztof Zalewski, Bedoes i Kasia Sienkiewicz napisali słowa do piosenki 

Słowa do utworu napisali Krzysztof Zalewski, Bedoes oraz Kasia Sienkiewicz, za muzykę odpowiadają Zalewski, Kasia Sienkiewicz oraz Jacek Sienkiewicz, a miksem i masteringiem zajął się Smolik. Reżyserem teledysku jest Daniel Jaroszek. Klip wyprodukowało natomiast studio Opus Film.

Męskie Granie słynie z muzycznych eksperymentów i przekraczania granic, stąd właśnie w składzie młodzi wykonawcy reprezentujący zupełnie odmienne gatunki muzyczne. Zarówno Bedoes, jak i Kwiat Jabłoni są jednak uznanymi artystami na polskiej scenie muzycznej, a ich pojawienie się w składzie Męskiego Grania Orkiestry nie powinno być dużym zaskoczeniem.

– W tym roku udowadniamy, że razem można więcej. Stąd pomysł na orkiestrę, która połączyła z pozoru niepasujących do siebie artystów. Każdy z nich wniósł jednak do projektu swoją wyjątkową energię, która zaowocowała powstaniem świetnego singla. Mamy nadzieję, że tego lata pod sceną będą go śpiewały tysiące fanów trasy – mówi Dorota Nowakowska, menadżerka Marki Żywiec.

Męskie Granie 2022 – bilety, koncerty

W tym roku organizatorzy Męskiego Grania obiecują fanom koncertów na świeżym powietrzu jeszcze więcej wrażeń niż w poprzednich edycjach. Nadchodzącego lata odbędzie się łącznie 16 dwudniowych imprez w ośmiu miastach.

Start zaplanowany jest na 24-25 czerwca w poznańskim Parku Cytadela. Później impreza przeniesie się do Katowic (8-9 lipca, Dolina Trzech Stawów), Warszawy (15-16 lipca, Służewiec), Wrocławia (22-23 lipca, Partynice), Krakowa (29-30 lipca, Muzeum Lotnictwa), Szczecina (12-13 sierpnia, Łasztownia) i Gdańska (19-20 sierpnia, Polsat Plus Arena). Wielki finał trasy odbędzie się tradycyjnie w Żywcu (26-27 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem).

Bilety jednodniowe dostępne są w cenie 199 zł, a karnety na dwa dni – w cenie 360 zł. Płatność za będzie możliwa jedynie przy pomocy BLIKA. Sprzedaż biletów wystartowała 31 maja o 15.00.