"Pasja" Mela Gibsona - czy będzie kontynuacja? 

Już w 2016 roku w mediach pojawiły się informacje dotyczące domniemanych planów stworzenia kolejnej części „Pasji” Mela Gibsona. Dziś reżyser odpowiada na wszelkie wątpliwości w tej sprawie i zdradza szczegóły pracy nad scenariuszem.

Reklama

W wywiadzie z Raymondem Arroyo dotyczącym filmu „Ojciec Stu” Mel Gibson wyznał, że ma w głowie dwie koncepcje dotyczące scenariusza do kolejnej części „Pasji”. Autorem jednego z nich jest Randall Wallace. Reżyser uważa, że oba są na świetnym poziomie, dlatego do tej pory nie zdecydował się na żaden konkretny. I trudno się temu dziwić.

Film „Pasja” z 2004 roku uważany jest za najbardziej zyskowną produkcję religijną w historii kina. Jego kontynuacja będzie więc musiała nie tylko zachować narzucony jej poziom, ale także dostosować go do nowych realiów kinematografii.

Mel Gibson Mel Gibson

Druga część „Pasji” i historia Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

Roboczy tytuł kolejnej części Pasji to „The Passion of the Christ: Resurrection” („Pasja: Zmartwychwstanie”). Reżyser uważa jednak, że rezurekcja może okazać się trudniejsza do ukazania na ekranie.

Podkreśla przy tym, że tak ważne wydarzenie biblijne wymaga odpowiednich środków i konkretnych decyzji. Sama historia jest także bardzo skomplikowana pod względem koncepcji, ponieważ nie zachowuje linearnej narracji.

- Próbuję opowiedzieć centralne wydarzenie tej historii, ze wszystkim, co jest wokół niej, w przeszłości, przyszłości i innych sferach – mówił Mel Gibson.

Póki co nie wiadomo, kiedy wystartują prace nad kolejną częścią "Pasji", ale zgodnie z informacjami podanymi w 2020 roku w rolę Jezusa Chrystusa ponownie wcieli się  Jim Caviezel. 

Mel Gibson Mel Gibson